ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
Background Image

کاغذ دیواری

 کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

30 فروردین 1400

کاغذهای دیواری، از خطوط راه راه شاداب تا کاغذهای منظره ساز با ارزش، در ایجاد یک حس خاص، بسیار موثر هستند. آن ها یک  اتاق تاریک را شاداب می کنند، احساسات سبک و ابعاد ظاهری را تغییر می دهند و یک پارچگی شایسته ای را  ایجاد می کنند. کاغذهای دیواری برای پوشاندن ایرادها و همچنین دیوارهای ناهموار بسیار مفید هستند.

امروزه انتخاب های فراوانی از کاغذهای نشقدار، بافت دار و طرح های ساده یا طرح های تقریبا ساده و همچنین از انواع ارزان قیمت ساخته شده توسط ماشین، تا نقش های دستی گران قیمت، در دسترس هستند. به علاوه حاشیه های جداگانه (که می توان از آن ها بر دیوارهای ساده یا بالای کاغذها استفاده نمود)، حاشیه هایی با کاغذها، هماهنگ هستند و تعدیل می شوند، حاشیه های آرایشی و کاغذهایی از طراحی های مشابه در مقیاس های متفاوت وجود دارند، که می توان از آن ها به همراه هم استفاده نمود. در حقیقت مشکل، بیشتر در محدود کردن انتخاب هاست تا پیدا کردن یک کاغذ مناسب در گستره ی قیمتی مورد نظر.

کاغذ آستر
اگر سقف یا دیوارها واقعا ناهموار هستند، کاغذ آستر در ایجاد پرداختی مناسب واقعا کمک خواهد کرد. هر چه که کاغذ زیرسازی سنگین تر باشد، نقص ها را بهتر خواهد پوشاند. روی دیوارها این نوع کاغذ باید به صورت افقی و دقیقا لبه به لبه چسبانده شود تا در هنگام پوشاندن به وسیله ی کاغذ دیواری اصلی، هیچ گونه برآمدگی ایجاد نشود.


                                                            





کاغذ دیواری های وینیل
کاغذهای دیواری وینیل ضد آب و بادوام تر از کاغذهای اصطلاحا قابل شست وشو هستند، چرا که از کلرید پلی وینیل به همراه یک لایه ی پشتی، ساخته شده و تنها کاغذی با یک روپوش پلاستیکی نیست. در مقابل شست و شوی آرامی که همه ی کاغذهای قابل شست و شو می توانند تحمل کنند، این کاغذ را می توان با فشاری سبک و نه خیلی سنگین شست. بنابراین کاغذهای دیواری وینیل برای حمامها، آشپزخانه ها، اتاق کودکان و همچنین راهروها و تالارها و هر جایی که احتمالا دیوار آن بسیار در معرض تماس خواهد بود، انتخاب مناسبی است. در هر حال این کاغذها باید یا چسب های قارچ کش متصل شوند، در غیر این صورت ممکن است کپک نامطبوعی در زیر آن شکل گیرد.


                    

                                    کاغذ دیواری آئورلیا طرح 510331                                              کاغذ دیواری آئورلیا طرح 510357




 

کاغذهای بافت دار
 این نوع از کاغذ دیواری های سنگین با نقش های برجسته برای پوشاندن سطوح نامنظم، بسیار مناسب هستند. برای دریافت رنگ طراحی شده اند. به خاطر دوام زیاد، اغلب برای ازاره های تالارهای ورودی مورد استفاده قرار می گیرند. نوع اصلی دیگر از کاغذهای بافت دار، کاغذهای دیواری پارچه ای هستند که با نقشی برجسته شبیه به مخمل هستند. کاغذهای بافت دار مرتبأ مد می شوند و از مد می افتند، این نوع کاغذها در قرن هیجدهم، انتهای قرن نوزدهم و از دهه ی ۱۹۳۰ تا اواخر دهه ی ۱۹۵۰، بسیار پرطرفدار بودند و امروزه اغلب دوباره مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از پارچه های کنفی، پارچه های گونی بافت، ابریشم ها، کتان ها، نمدها که می توان آنها را با یک صفحه ی پشتی کاغذی خریداری نمود که آنها را قادر می سازد تا مانند یک کاغذ دیواری ساده آویزان شوند. در واقع بسیاری از مواد محکم که برای پوشاندن یک دیوار مناسب هستند. می توانند از یک صفحه ی پشتی اضافه شده بهره ببرند. بدین ترتیب می توانید شکوه یک اتاق پوشیده از پارچه را بدون مشکلات زیرکوبی و یا مشکلات پوشاندن دیوارها با پارچه های نازک به دست آورید.


                       

                             کاغذ دیواری کرملین طرح 49121                                                     کاغذ دیواری هرمس طرح 516128




 

نکات قابل توجه
قبل از گرفتن تصمیم نهایی در مورد یک کاغذ، مقداری زمان برای اندیشیدن به اثری که قصد خلق آن را دارید صرف کنید. طولی از کاغذ را روی دیوار بچسبانید. قبل از این که انتخاب نهایی را برگزینید، آن را با کار انجام شده دور پنجره ها و پارچه های پوشش مبلمان، امتحان کنید. به کاغذهای نقش دار خوب دقت کنید، ممکن است در یک نمونه ی کوچک واضح نباشد که یک طرح گل دار در واقع به صورت راه راه  یا به صورت قطری است، اگر چه اغلب این گونه نیست. بنابراین از نمونه هایی که تکرار را نشان می دهند، استفاده کنید و خود را با اثر کلی طرح و قبل از انتخاب نهایی ، آشنا سازید. هنگامی که یک اتاق را برای کاغذ دیواری اندازه گیری می کنید، اندازه ی تکرار در طرح را به خاطر داشته باشید (این اندازه تقریبا همیشه روی کاغذ ذکر شده است). طول های بریده شده از کاغذ، حتما باید، کاملا با یکدیگر سازگار باشند.

 

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ

کاغذ دیواری نسبت به رنگ، از ویژگی های مثبت بسیار زیادی برخوردار است. همه ما می دانیم رنگ به عنوان نوعی پوشش که از سالیان دور تا کنون مورد استفاده خانواده ها و طراحان دکوراسیون قرار می گرفته است، دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است. اما رنگ آمیزی، علاوه بر همه خوبی هایی که دارد بدی هایی نیز دارد. یکی از این بدی ها زحمت و گرفتاری است که باید برای رنگ کردن دیوارها و سقف به خود بدهیم. این روزها کمتر کسی به خودش زحمت گرفتاری های چند روزه به خاطر رنگ زدن را می دهد پس به عنوان محصول جایگزین، می توان کاغذ دیواری را انتخاب کرد. کاغذ دیواری تنوع طرح بیشتری نسبت به رنگ دارد و می توان از آن برای هر فضایی و با هر سلیقه ای یک گزینه مناسب از میان انواع موجود انتخاب کرد. همچنین کاغذ دیواری دوام بیشتری نسبت به رنگ دارد و می تواند به مدت بسیار طولانی تر نسبت به رنگ مورد استفاده قرار بگیرد. یکی دیگر از ویژگی هایی که کاغذ دیواری را برتری بخشیده است، قابلیت شستشو آن است. به طوری که گاغذ دیواری علاوه بر این که قابلیت شستشو را داراست، این امکان را ایجاد می کند که به راحتی و با ساده ترین روش ها قادر به تمیز کردن آن باشید.


0 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید
برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058