x
جستجو در دیاکو
Background Image

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

 استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

27 دی 1399

استفاده از آینه در دکوراسیون و تاثیراتی که این وسیله در جذابیت محیط می گذارد موضوع موردبحث ما در این مقاله است.

از گذشته تاکنون استفاده از عناصری که به نوعی خاص بوده و یک درخشندگی ویژه در محیط خانه یا محل کار داشتند برای جلب توجه بازدیدکنندگان بسیار رایج بوده و هست. یکی از این عناصر که نقش مهمی در درخشندگی یک محیط ایفا می کند آینه است. طبیعی است در ابتدا آینه ها کیفیتی که امروز دارند را نداشتند اما ایده های طراحی دکوراسیون و سبک های متنوعی که در این صنعت پیاده سازی شدند موجب شد تا امروزه با انواع و اقسام آینه ها در طرح ها و رنگ های مختلف و چشم نواز روبرو باشیم. آینه هایی که تقریباً در اکثراً ساختمانهای عمومی و اختصاصی استفاده شده و نقش خود را تثبیت کرده اند. اهمیت و نقش آینه در دکوراسیون موجب شده تا ما در این مقاله از سایت دیاکو به بررسی تاثیرات آینه در دکوراسیون بپردازیم. با ما همراه باشید.

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

امروزه هیچ فرقی نمی کند محیطی که قصد استفاده از آینه در آن را دارید یک مقبره یا زیارتگاه باشد یا محیطی در فضاهای عمومی باشد. امروزه در تمام اماکن از جمله لابی هتل ها، فضای داخلی بیمارستان ها، تالارهای عروسی و به طور کلی تر دکوراسیون های داخلی برای افزودن شادابی و جذابیت بیشتر به فضا از زیبایی ذاتی آینه استفاده می شود. یک قاعده بسیار معروف و قدیمی در دکوراسیون داخلی وجود دارد که بر اساس آن آینه های بزرگ اگر به درستی و به شکلی عالی نصب شوند، توهم بُعد در عمق فضا را بیشتر جلوه داده و فضای خانه را بسیار روشن تر و درخشان تر از قبل می کنند. از این رو اگر در فضایی کوچکی زندگی کرده و به هر دلیلی می خواهید فضایی که در آن هستید را بزرگ تر جلوه دهید، می توانید با اضافه کردن چند آینه زیبا و ساده در دکوراسیون تان فضا را بزرگ تر، دلبازتر و البته زیباتر نشان دهید.

کارایی آینه در دکوراسیون

زمانی که قصد انتخاب آینه برای خانه تان را دارید، بایستی هدف اصلی خود را در نظر گرفته و سپس اقدام کنید. اگر کارایی آینه مد نظرتان است، در ابتدا مطمئن شوید که دو جنبه کارکردی و تزیینی را به طور همزمان داشته باشد. اگر تنها جنبه تزیینی آینه برای شما مهم است، یک آینه که قابی پرتزیین و تجملاتی دارد همان چیزی است که باید به دنبال آن باشید. تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که وقتی به خانه کسی می روید، در لحظه اول هیچ چیز به اندازه یک آینه تمام قد در قسمت ورودی خانه چشمان تان را جذب خود نمی کند؟ شاید اصلی ترین دلیل این موضوع، تاثیری است که تماشای چهره و لباس خود در آن آینه روی شما می گذارد و به این دلیل در ابتدا به آینه نگاه می کنید.

تاثیرات آینه در دکوراسیون داخلی

به صورت کلی آینه سه تاثیر بسیار مهم و کاربردی در دکوراسیون داخلی دارد:

  • اول این که آینه همه چیز را روشن تر و درخشان تر نشان می دهد. این وسیله موجب انعکاس و تکثیر هرچه بیشتر نور خورشید در فضا شده و انواع نورهای مصنوعی را در فضا بهتر جلوه می دهد.
  • همچنین این وسیله همه چیز را زنده تر جلوه می دهد. در دکوراسیون های امروزی آینه صرفا وسیله ای نیست که افراد خودشان را در آن نگاه کنند. بلکه این وسیله یک وسیله عالی برای تزئین دکوراسیون بوده و به عنوان یک اکسسوری حرفه ای می تواند در قامت یک اثر هنری و یا تزیینی خود را در یک فضا نشان دهد.
  • علاوه بر دو مورد بالا، آینه باعث افزایش وسعت و عمق فضا می شود. به طوری که اگر این وسیله را به درستی و با رعایت نکات و اصول در محیط دکوراسیون استفاده نمایید، می توانید عمق یک فضا را تا چند برابر بیشتر کرده و محیطی خاص و فراموش نشدنی ایجاد کنید.

همچنین در آخر فراموش نکنید که اتاق نشیمن فضایی است که شما در آن از مهمانان و دوستانی که میزبان شان هستید پذیرایی می کنید. پس چنانچه می خواهید این فضا را بدون آن که هزینه زیادی برایتان داشته باشد بزرگ تر و جذاب تر جلوه دهید، حتماً از آینه های عریض و دیوارهای آینه ای استفاده نمایید. امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.


0 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید
برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058