Background Image

راهنمای خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ نارنجی

 راهنمای خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ نارنجی

راهنمای خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ نارنجی

28 مرداد 1398

( انرژی زا ، جذاب ، دوستانه ، با نشاط و دارای مزه تند )

نارنجی از ترکیب رنگ های قرمز و زرد به وجود می آید. ترکیب دو رنگ گرم نتیجه ای جز شور و هیجان ندارد. بهتر است در بکارگیری این رنگ کمی محتاط عمل کرد تا فضای شلوغی به وجود نیاید.

از آنجایی که رنگ نارنجی تاثیر بصری بسیار قوی ای دارد بهتر است که از بکارگیری بیش از اندازه ی آن روی دیوارها پرهیز کنید اما می توانید تنها یک دیوار را با کاغذ دیواری نارنجی بپوشانید. انجام این کار یک نقطه ی کانونی شاد را برایتان به وجود می آورد که با بکارگیری لوازم جانبی از همین رنگ می توانید دکورتان را تکمیل کنید.


                                                            

رنگ نارنجی چون اشتها را زیاد می کند و حسی صمیمی به فضا می دهد انتخاب مناسبی برای آشپزخانه و اتاق غذاخوری است. بهتر است از این رنگ در اتاق خواب استفاده نکنید زیرا آرامش را از فضا می گیرد.

                                                  

ترکیب رنگ نارنجی و قهوه ای
اگر می خواهید فضای گرمی داشته باشید می توانید نارنجی را با لوازم قهوه ای هماهنگ کنید. اما دقت داشته باشید که در این ترکیب به دلیل ماهیت گرم هر دو رنگ باید حتما با رنگ سومی حس تعادل را در محیط ایجاد کنیم. به عنوان مثال یک رنگ خنثی مانند خاکستری یا نقره ای می تواند گزینه ی مناسبی باشد.


                                                  

                                                  ​​​​​​​


ترکیب رنگ نارنجی و سبز
نارنجی از آن رنگ هایی است که نیاز نیست شما
در کل فضا از آن استفاده کنید تا تاثیر گذار باشد، اتفاقا استفاده ی موردی از آن در فضا بیشتر تاثیر گذار خواهد بود. به عنوان مثال استفاده از این رنگ حتی در حد چند کوسن کوچک در فضای نشیمن، فضای شما را گرم و دلچسب می کند. ترکیب سبز و نارنجی همان رنگی است که برای داشتن فضای منحصر به فرد خود باید به سراغش بروید.

​​​​​​​                                                  

​​​​​​​                                                  


ترکیب رنگ نارنجی و مشکی
رنگ مشکی خاصیت خنثی دارد که نارنجی به آن یک تم و زمینه ی گرم و متفاوت می بخشد و فضا را از یک محیط ساکن و بی روح به یک محیط پویا و پر انرژی تبدیل می کند. اگر به دنبال یک ترکیب خاص و خیره کننده هستید این ترکیب همان ترکیب مورد نظر شماست.
البته استفاده از رنگ های بولد مثل مشکی و نارنجی می‌تواند کمی فضای شما را خشن و آزاردهنده کند. خوشبختانه طیف های رنگی متنوعی از نارنجی وجود دارد که می‌توانند فضای متعادلی را بسازند. انتخاب هوشمندانه رنگ سفید در فضا و استفاده از رنگ مشکی برای الگوهای روی کوسن یا پرده می تواند یک ترکیب فوق العاده ایجاد کند.


​​​​​​​                                                  


ترکیب رنگ نارنجی و آبی
استفاده از رنگ آبی و نارنجی در فضای اتاق، یک تر
کیب مدرن و زیبا ایجاد می کند. تلفیق رنگ گرم نارنجی و رنگ سرد آبی، حسی سرشار از آرامش در فضا پراکنده کرده و نوعی تعادل در فضای پر زرق و برق خانه های امروزی ایجاد می کند. با به کارگیری رنگ نارنجی که مانند سایر رنگ های گرم انرژی, حرارت و نشاط را به فضا منتقل میکنند و رنگ آبی روشن که حسی خنک و تازه دارد، می توان به یک دکوراسیون ایده آل و دوست داشتنی دست یافت.
اضافه کردن رنگ سفید به ترکیب رنگ آبی و نارنجی تازگی و سرزندگی به دکوراسیون مدرن می بخشد و یک طراحی روشن و نرم ایجاد می کند.


​​​​​​​                                                  

​​​​​​​                                                  ترکیب رنگ نارنجی و سفید
رنگ نارنجی برای دیوار اتاق خواب می‌ تواند باعث بی خوابی و هیجان شما شود. اما شما می‌ توانید از این رنگ برای دیوار پشت تخت‌تان استفاده کنید. این ایده ضمن حفظ آرامش‌ اتاق می ‌تواند تر و تازگی را به اتاق تان اضافه کند. پیشنهاد می‌کنم که برای 
اتاق کودکتان از این پالت رنگی استفاده کنید و مطمئن باشید که نتیجه بسیار فوق
‌العاده خواهد بود.

​​​​​​​                                                  برای شناخت ویژگی های کلی رنگ نارنجی از بعدهای مختلف در ادامه مطالبی از کتاب روانشناسی کاربردی از لئاتریس آیزمن آورده شده است:


نارنجی به لحاظ دما، داغ ترین رنگ در میان رنگ هاست، همچنین یک رنگ مهیج و همواره تداعی گر برگ های خزان پاییز و شعاع پرتوهای خورشید در پاییز است، درخشان و حیاتی. در شدیدترین حالت درخشندگی به عنوان رنگی که نباید خیلی جدی گرفته شود به چشم می آید. این نکته عجیب در افراد و شخصیت های “برون گرا ” دیده می شود.

این رنگ بیشتر به عنوان رنگی بازیگوش، سرزنده، اجتماعی، شاد و کودکانه است که بیشتر برای کودکان بین ۳ تا ۶ سال توصیه می شود و درضمن برای نوجوانان نیز به کار می رود. نارنجی رنگی عالی برای اسباب بازی های پلاستیکی نه چندان گران است. البته برای هر کالای دیگر که به نظر جوانان و یا افرادی که حداقل در قلب خودشان جوان هستند نیز مناسب است. در آثار هنری می تواند القا کننده نوعی گیجی و تاثیری کمدی، کارتونی باشد. به همین دلیل انتخاب خوبی برای بیان پیام های جدی نیست!

رایج ترین دلیلی که از نور فلورسنت نارنجی استفاده نمی کنند، پر زرق و برق بودن آن است. این رنگ در جلوه نئونی خود، رنگی نه چندان دلچسب محسوب می شود. تمام تونالیته های رنگ نارنجی پر زرق و برق و یا بی ارزش نیستند و چنین عقیده ای تاریخ مصرف گذشته است. این رنگ نمایانگر گرما و حیات است و واقعا خود را به خوبی در تم ها و ترکیبات نژادی و قومی نشان می دهد. به خصوص جایی که محصول یا تم از یک فرهنگ قدیمی حرف می زند مانند سالسای مکزیکی ها ( قرمز-نارنجی ) و یا ادویه و خوراکی با تم ادویه کاری هندی.

نارنجی مثل قرمز و زرد برای نشان دادن تاثیرات روانی روی سیستم اعصاب ارادی به کار می رود، چون اشتها را تحریک می کند. رنگ نارنجی به شکل عجیبی با رایحه میوه جات آمیخته است و به همین دلیل نام "نارنجی" را هم با خود یدک می کشد.
رستوران های فست فود از این سه رنگ ( قرمز، نارنجی و زرد ) برای جذب مشتریان استفاده می کنند تا اشتهای آن ها را تحریک کنند. تحقیقات نشان داده که ترکیبات روشن تر نارنجی مثل رنگ هلو، زردآلو، مرجان و هندوانه محبوب ترین کلمات و رنگ های ارتباطی هستند. این رنگ های روشن تر برای چشم های تیزبین بسیار خوشایند هستند و برای سطح بالا نشان دادن خود بسیار مفیدند تونالیته هلویی برای محصولات مرتبط با سلامت، اتاق های غذاخوری، مرکز خدماتی غذایی و بسته بندی خوراکی ها عالی هستند چون آنها زیرکانه اشتها را تحریک می کنند و همیشه تداعی گر خوشمزگی هستند، این رنگ نشان دهنده مسائل مربوط به سلامتی هم هست به همین دلیل استفاده از آن در سالن های زیبایی و آرایشی و محصولات بسته بندی شده توصیه می شود.


                                                  

برای مشاهده تمامی طرح های کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ نارنجی، روی کلمه نارنجی کلیک نمایید.