Background Image

راهنمای خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ سبز

 راهنمای خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ سبز

راهنمای خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ سبز

24 تیر 1399

( تسکین دهنده، طبیعی، باطراوت، التیام بخش، تازه )

رنگ سبز، در ذهن افراد تداعی ‌کننده فصل بهار است. این از رنگ‌ های ثانویه است که از ترکیب دو رنگ اصلی، آبی و زرد به دست می ‌آید. شاید دانستن این نکته خالی از لطف نباشد که رنگ سبز، در دین اسلام اهمیت خاصی دارد و گران ‌بها‌ترین نشانه این رنگ مسجد پیامبر اکرم است به همین خاطر در سراسر جهان، رنگ سبز تیره، با عنوان Islamic green و در برخی مواقع در کشور ما با عنوان سبز سیدی شناخته می ‌شود.

رنگ سبز سرعت مطالعه را  در دانش آموزان افزایش می دهد به همین دلیل رنگ مناسبی برای اتاق مطالعه و اتاق نوجوانان است که می توانید پوستر با طرح کارتونی را انتخاب کنید که به رنگ سبز باشد.

                    

                                           آلبوم آپولو کد 517211                                                            آلبوم المنتس کد 253320228                                        

روان شناسان بر این باورند که رنگ سبز در بهبود روابط اجتماعی افراد خجالتی موثر است از این رو انتخاب یک کاغذ دیواری با رنگ سبز می تواند انتخاب مناسبی برای فضای نشیمن باشد.

                                                            

                                                                                   آلبوم دیزی کد 415154 

رنگ سبز می تواند یک گزینه ی هوشمندانه برای فضای آشپزخانه باشد زیرا فضایی پر جنب و جوش ایجاد می کند.


                                                             

                                                                                         آلبوم مدرن کد 31031

اگر تمایل ندارید رنگ قالب فضای شما سبز باشد می توانید رنگ سفید را به عنوان رنگ اصلی قرار داده و رنگ سبز را با آن ترکیب کنید.

                     

                                          آلبوم اکسنتز کد 30444                                                             آلبوم اکسنتز کد 30452

اگر در خصوص انتخاب رنگ اتاق زوج های جوان کمی تحقیق کنید به 10 رنگ خواهید رسید که یکی از این رنگ ها رنگ سبز است. استفاده از تناژ‌های سبز کم رنگ در اتاق خواب فضای شادی را ایجاد خواهد کرد اما درصورتی از رنگ سبز تیره استفاده کنید که در اتاق خوابتان مشکل کمبود فضا نداشته باشد.


                          

                                          آلبوم لیزا اند آملیا کد 511685                                                        آلبوم لیزا اند آملیا کد 511681


ترکیب رنگ سبز و زرد
در سال های اخیر رنگ زرد طرفداران زیادی پیدا کرده است زیرا تا کنون مردم رنگ زرد را به عنوان نمادی از تنفر می شناختند. در صورتی که بر عکس رنگ زرد تقویت کننده ی حس خوش بینی، صمیمیت، اعتماد به نفس و خلاقیت است. ترکیب رنگ سبز و زرد می تواند فضای بسیار شادابی را ایجاد کند، به این صورت که تناژهای تیره ی رنگ سبز را با تناژهای روشن رنگ زرد ترکیب کنید و یا برعکس.


                    

                                            آلبوم هاوایی کد 5111                                                                 آلبوم هاوایی کد 5112

ترکیب رنگ سبز و قرمز
ترکیب سبز و قرمز همیشه ساده نیست. این دو رنگ توی دایره رنگی دقیقاً مقابل هم قرار دارند، که نشان می دهد این دو رنگ بیش‌ترین تضاد یا کنتراست را با هم دارند
. بهترین راه برای متعادل سازی این ترکیب این است که از تناژهای جیغ و تند هر دو رنگ استفاده نکنیم. ترجیحا یکی از رنگ ها را تند انتخاب کرده و دیگری را ملایم انتخاب کنید. ترکیب این دو رنگ چشم هر بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد حتی اگر فرد از طرفداران این دو رنگ نباشد.

                                                            

                                                                                        آلبوم لابوکا کد 605332

 


برای شناخت ویژگی های کلی رنگ سبز از بعدهای مختلف در ادامه مطالبی از کتاب روانشناسی کاربردی از لئاتریس آیزمن آورده شده است:

در میان تمامی رنگ ­ها، طیف رنگی سبز بیشترین گزینه­ های انتخابی را در اختیار شما می­ گذارد.

آبی، سبز نماینده ی بهترین خواص این دو رنگ مادر است. آبی و سبز همواره واکنش­ های خوشایندی را به دنبال دارند. اگر چه آنها رنگ­ های خنک و تمیزی به نظر می ­آیند، بخصوص زمانی که با سفید ترکیب می شوند ولی گرمایی خوشایندی به عنوان یک عنصر پنهان در آبی، سبز در دماهای بالا در آب­ های مناطق استوایی وجود دارد. آبی، سبزها بخصوص برای بسته بندی یا رنگ­ های واقعی محصولات آرایشی، بهداشتی مناسبند چون تأثیر آرام بخش دارند و با هر پوسته ی رنگی خود را تطبیق می­ دهد.

تحقیقات انجمن لغت نشان داده است که بیشتر مردم تم­های سبز را با طبیعت پیوند می ­زنند. استفاده از طبیعت به عنوان منبع الهام و فکر، هزاران شاخ و برگ سبز را در هر ذهن رنگی ایجاد می­ کند، که تشکیل پس زمینه­ ای با گل­ ها و گیاهان می­ دهد این سبز هیچ تضاد و تباینی با قرمز گل­های رز زرد، گل آفتابگردان، ارغوانی، گل زعفران (Purple Crocuses)، گل استکانی آبی رنگ (bluebells) یا گل همیشه بهار (Marigolds نارنجی و زرد) ندارند. در تمامی طراحی ها و در تمام ترکیبات رنگی، سبز می­ تواند بیشتر از همه به عنوان رنگ خنثی مورد استفاده قرار گیرد. به علت ارتباط این رنگ با طبیعت و شاخ و برگ درختان، بیشتر مصرف کنندگان به سبز نعنایی به عنوان سمبل تازگی و نشاط نگاه می­ کنند. سبزهای روشن نماد چمن هستند، اولین جوانه­ های بهاری و رویش دوباره سبزه های زمردین بسیار چشم نوازند و سبز پررنگ به عنوان نماد کاج ­های بلند و مستحکم و در ارتباط با رایحه­ های نشاط بخش و سکوت جنگل هستند. سبزهای تیره همچنین نشانگر پول و پرستیژ نیز هستند. مردم در حضور این رنگ احساس امنیت و ایمنی بیشتری می­ کنند. همانطور که آبی با حس اعتماد و اطمینان آمیخته است، سبز نیز همین حالت را دارد. واضح است که سبزهای تیره ­تر (همان رنگ پول) رنگ ­های عالی برای تبلیغات بانکی و موسسات قرض الحسنه یا دیگر تجارت­ ها هستند چون جایی است که القای حس امنیت و پرستیژ یک فاکتور مهم محسوب می ­شود.

سبزهایی که به زردی می ­زنند بهترین موتیف­ های مربوط به گل­ها و باغبانی هستند، چون به میزان زیادی در بطن همین موضوعات وجود دارند. به هر حال تون سبز، زرد روشن، بیشتر با مفاهیم تهوع و بیماری مرتبط است به همین دلیل برای محصولات سلامتی محوطه­ های غذاخوری، داخل قای ق­ها یا هواپیماها یا در بسته بندی­ ها و یا محصولاتی که به این محیط­ ها مربوط می­ شوند، توصیه نمی ­شود.

بچه ­ها و نوجوانان بیشتر سبز، زرد جیغ را دوست دارند چون بزرگترها از آن متنفرند! سبز زرد نظامی به ویژه رنگی تجاری در دنیای مد است. دنیای مد در آینده نیز از آن استفاده خواهد کرد. این رنگ رنگی قابل توجه است و فقط یک موتیف از آن چشم را خیره می­ کند. زمانی که در پس زمینه استفاده می­ شود رنگی شگفت انگیز است و هیچ چیز مانند تصویر یک هات داگ زرد نمی­ تواند چشم­ ها را به خود خیره کند.

زیتونی رنگی است که تا مادامی که با یک رنگ جالب و باکلاس ترکیب نشود خود را نشان نمی ­دهد. بعد از ترکیب، به نظر یک خریدار سطح بالا خوشایند می ­آید. فقط آن را زیتونی یا آووکادو[1] خطاب نکنید چون مشتری درباره ی این کلمات مقاومت می­ کند چون آنها را به یاد دریایی از فرش­ ها به رنگ آووکادو در دهه ی 60 و 70 می ­اندازد. به آن نامی زیباتر و رمانتیک ­تر بدهید. چیزی مثل سبز خزه­ ای!

 

بهترین رنگ سبزی که می ­تواند نزدیک یا اطراف محصولات غذایی استفاده شود نوعی سبز سبزیجاتی مانند اسفناجی، کاهویی، کلم بروکلی است. ما به این مایه سبزها در غذاها عادت داریم پس برای ما ناراحت کننده نیستند ( البته تا زمانی که از کلم بروکلی متنفر نباشیم! ). تون رنگی این سبزیجات ممکن است برای خدمات غذایی، غذا خوری­ ها و یا بسته ­بندی غذاهایی که به غذای سلامت معروف هستند، مناسب باشد. رنگ سبز کف دریا هم برای مصرف کنندگان شناخته شده است چون رنگ­ هایی غیر هجومی هستند و تأثیری آرام کننده و تسلی بخش دارند.

                                                  


برای مشاهده تمامی طرح های کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ سبز، روی کلمه سبز کلیک نمایید.

 

 


[1] آوکادوو  = میوه­ای سبز رنگ شبیه گلابی