Background Image

راهنمای خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ قرمز

 راهنمای خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ قرمز

راهنمای خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ قرمز

28 مرداد 1398

قرمز ( شهوانی، سرزنده، مهیج، محرک ) غده هیپوفیز وقتی رنگ قرمز را می بیند، فعال می شود!

 رنگ قرمز از آن دسته رنگ هایی است که هواداران خاص خود را دارد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به هیچ وجه تمایلی به انتخاب ابن رنگ برای دکوراسیون فضای مورد نظر خود ندارید و این رنگ را رنگ افراطی ای می دانید، مطمئنا اگر با ما همراه شوید و تصاویر و نکات استفاده از این رنگ را بخوانید تغییر عقیده خواهید داد.
 شما به راحتی می توانید تاثیر رنگ قرمز را با ترکیب رنگ های سفید و مشکی دوچندان کنید. اگر احساس می کنید محیط شما کسل کننده شده بهترین راه حل استفاده از یک کاغذ دیواری قرمز است. البته باید توجه داشته باشید که رنگ قرمز فضا را کوچک نشان می دهد بنابراین طرح کاغذ دیواری با زمینه ی روشن و طرح های قرمز گزینه ی مناسبی است. برای مثال کاغذ دیواری سفید و قرمز برای فضای نشیمن ترکیب بسیار سنجیده ای است. حتی میتوانید دیوار اصلی فضا نشیمن را برای استفاده از پوستر سه بعدی پشت تلویزیون انتخاب نمایید.


                                        

                                        

اگر رنگ قرمز را با رنگ سبز ترکیب کنید فضای شاد و بهاری به شما می دهد.

                                        

                                       


اگر رنگ قرمز را با نارنجی و قهوه ای ترکیب کنید حس پاییزی به شما خواهد داد. مثل کاغذ دیواری سه بعدی طبیعت با طرح های پاییزی.

                                         

                                         


اگر رنگ قرمز را برای آشپزخانه انتخاب می کنید بهترین مکمل رنگ زرد است.

                                         
برای شناخت ویژگی های کلی رنگ قرمز از بعدهای مختلف در ادامه مطالبی از کتاب روانشناسی کاربردی از لئاتریس آیزمن آورده شده است:

یک پیغام شیمیائی به مغز غده فوق کلیوی می رسد و هورمون «اپی نفرین» یا آدرنالین آزاد می کند. این هورمون، سیستم شیمیایی بدن شما را تغییر داده و باعث تنفس بیشتر و سریعتر می شود و فشار خون، ضربان قلب و ضربان نبض را افزایش می دهد و جریان آدرنالین شما را زیاد کرده و باعث واکنش تحریکی پوست یا واکنش گالوانیک ( اصطلاحی که برای تعرق پوست هنگام امتحان دروغ سنجی به کار می رود ) می شود. این واکنش ها روانی هستند و ما کنترلی روی این تأثیرات نداریم. در نتیجه قرمز همواره روی مغز انسان برای ایجاد به هیجان و انرژی مضاعف، بسیار مؤثر است.

تون های گرم به عنوان رنگ های بسیار مهیج شناخته شده اند و بخصوص قرمز بیشترین آستانه هیجان را در انسان ایجاد می کند. این رنگ، از لباس خواب گرفته تا ماشین های ورزشی و غذا، تمامی اشتهای آدمی را تحریک و وسوسه می کند و این درست است که می گویند رنگ قرمز واقعا شما را روشن می کند. در امور چاپی یا در فروشگاه ها، قرمز به صورت مجازی غیرقابل انکار است چون طبیعی، پرخاشجو، جذب کننده توجه و فعال است.

بر اساس تحقیقات انجمن مطالعاتی لغت و بخش مطالعاتی واکنش خریداران، مصرف کنندگان قرمز راربه عنوان رنگی شهوانی، محرک و مهیج و زنده می شناسند، همچنین شهوانی ترین رنگ در میان رنگ ها و مساوی با وسوسه و تحریک ( مشتری ) در محل های خرید است. هر طرحی که با قرمز زده شود به یک پرسونای ( شخصیت ) قرمز می رسند. کسی که یک ماشین اسپرت به رنگ قرمز اسپرت می خرد در عمق فکر و شخصیت خود اعتقاد دارد که او به شکلی جادویی به انسانی هیجان زده، سرزنده و جسور تبدیل خواهد شد.

آمار نشان داده است که ماشین های قرمز جریمه های بیشتری دریافت می کنند و این به شرطی است است که ماشین واقعا قرمز باشد نه به رنگ زرد گرم مثل گوجه فرنگی یا آبی یا قرمز سرد بورگاندی ( شرابی ). شواهد نشان داده است که یک پلیس تیز بین اتوبان هم به همین میزان آستانه تحریکی بیشتری نسبت به رنگ قرمز گرم دارد و حساس تر است.

وقتی تونالیته قرمز رو به سایه های قرمز بورگاندی ( قرمز - آبی ) تیره می شود، هنوز هیجان موروثی خود را نسبت به مادر اولیه خود که از آنجا آمده است، حفظ می کند ولی بیشتر متاثر از رنگ دیگر شده است. خریداران به تونالیته های شرابی به عنوان رنگی پرمایه، خالص و گران نگاه می کنند و سایه رنگ را هم معتبر، کامل، شاداب، وافر و زیباتر از یک قرمز روشن می بینند. بنابراین بورگاندی (قرمز شرابی) احتمالا گزینه خوبی برای محصولات گران قیمت مانند اتومبیل است.

                                          


برای مشاهده تمامی طرح های کاغذ دیواری و پوستر دیواری با رنگ قرمز، روی کلمه قرمز کلیک نمایید.