Background Image

طراحی تابلو برای فروشگاه ها

 طراحی تابلو برای فروشگاه ها

طراحی تابلو برای فروشگاه ها

25 تیر 1399

از عناصر مهم مراکز خرید تابلوهای شناسایی فروشگاه ­ها می­ باشند. تابلوها و نشانه­ ها اصولا برای شناسایی فروشگاه و همچنین تبلیغات عمومی آن به ­کار می­ روند.

تابلوهای سردر فروشگاه یکی از عوامل جذب مخاطب می­ باشند. لذا طراحی آن­ ها از حساسیت ویژه ­ای برخوردار است و بایستی طرح آن در مخاطب ایجاد آرامش کرده، تاثیر­گذار باشد. تابلوها در انواع و ابعاد مختلف ساخته می­ شوند و می ­توانند با توجه به ابعادشان روی کتیبه ها، بالای ویترین، روی ستون­ های کناری، روی شیشه ویترین و دیگر مکان ­هایی که در دید مخاطب می ­باشند قرار گیرند.

تابلوهای عمود بر ورودی فروشگاه از فواصل دورتر قابل دید می ­باشند و تابلوهای روی کتیبه­ ها توجه مشتری را بهتر جلب می­ کنند. (در انتخاب تابلو باید به مکان فروشگاه، دید به فروشگاه، مسیر عبور رهگذران و... توجه داشت.)

خوب است بدانیم با وجود این که تابلوهای بزرگ­تر توجه بیشتری را به خود جلب می­ کنند ولی اگر بزرگ ­تر از حد معمول شوند؛ تصویر آگهی­ های تجاری را ایجاد نموده که بایستی از آن پرهیز شود.


نوشتار

شکل و رنگ نوشتار به­ کاررفته باید متناسب با نوع تابلو، نوع ویترین و نوع ورودی طراحی شده باشد و بهتر است در نوشتار از زبان فارسی استفاده کرد گرچه متاسفانه زبان لاتین برای مراجعین جذاب ­تر است.مولف:سید میلاد برکاتی/طراحی داخلی واحدهای تجاری