ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
Background Image

نکات مهم در خرید کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

 نکات مهم در خرید کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

نکات مهم در خرید کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

13 اسفند 1399

برای داشتن بهترین انتخاب و خرید کاغذ دیواری اتاق پذیرایی، اطلاع از یک سری موارد لازم است. در این مطلب از دیاکو نیم نگاهی به این نکات خواهیم داشت.

هماهنگ بودن رنگ کاغذ دیواری با سایر وسایل و عناصری که در اتاق پذیرایی منزل شما وجود دارد، اولین و مهم ترین نکته ای است در هنگام طط شما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. طبیعی است بی اهمیت بودن نسبت به به این مساله باعث می شود جذابیت و زیبایی دکور منزل شما کاهش پیدا نماید. در عوض، اگر توجه ویژه ای به روحیات خود و خانواده تان نمایید می توانید هم کاغذ دیواری بهتری انتخاب نمایید و هم محیط دلنشین تری برای اعضای خانه ایجاد نماید. در این بین فراموش نکنید که اگر فردی با روحیه تنوع طلبانه هستید، بهتر است طرح های شلوغ تر را برای خانه تان انتخاب کنید. اگر این گونه نیستید و به طرح های ساده و همیشگی اعتقاد بیشتری دارید، گزینه های بیشتری برای کاغذ دیواری اتاق پذیرایی پیش رویتان خواهد بود.

استفاده از کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی خانه های کوچک

صاحبان خانه های کوچک بایستی این نکته را بدانند که کاغذ دیواری هایی که طرح روی آن ها طرح های عمودی و راه راه است، دیوار خانه را بلندتر و مرتفع تر از آن چه هست نشان می دهند. همچنین کاغذ دیواری هایی که روی آن طرح های با نقوش شکسته یا نقوش تیز و هندسی وجود دارد باعث افزایش انرژی، هیجان و پویایی بیشتر فضا می شوند. به همین خاطر اگر قصد دارید دکوراسیون اتاق پذیرایی خانه شما فضایی آرامش بخش و دلنشین به دور از پویایی و تحرک داشته باشید، بایستی کاغذ دیواری خانه تان را با طرح های ساده و رنگ های ملایم تر انتخاب کنید.

رنگ بندی کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

جالب است بدانید استفاده از رنگ های گرم در اتاق پذیرایی خانه باعث ایجاد یک فضای صمیمی تر و به قول معروف خودماتی تر می شود. اگر شما هم جزو کسانی هستید که عادت به برگزاری مهمانی های مختلف در خانه و اتاق پذیرایی تان دارید، کاغذ دیواری هایی با رنگ گرم صفا و صمیمیت را در مهمانی هایتان افزایش داده و کاری می کند افراد رابطه بهتری باهم داشته باشند.

در مقابل، استفاده از رنگ هایی مثل رنگ سبز و آبی که رنگ های سرد هستند، باعث ایجاد حس تازگی و خنکی در دکوراسیون پذیرایی شده و به نوعی هنری تر هستند. از این رنگ ها که بگذریم، نوبت به پرطرفدارترین رنگ های کاغذ دیواری اتاق پذیرایی یعنی رنگ های خنثی می رسد. این رنگ ها هم در فضاهای کوچک و هم در فضاهای بزرگ کاربرد داشته و از آن استفاده می شود. رنگ هایی مثل سفید و خاکستری در واقع باعث جلوگیری از گرفتگی و کوچک شدن فضا می شوند.

هماهنگی طرح کاغذ دیواری اتاق پذیرایی با کفپوش

شایان ذکر است یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید و انتخاب کاغذ دیواری اتاق پذیرایی باید به آن توجه نمایید، هماهنگی طرح و رنگ کاغذ دیواری با کفپوش خانه است. اگر کفپوش پذیرایی شما دارای طرح و رنگی ساده است، بهتر است برای جبران این سادگی روی کاغذ دیواری از طرح های گلدار و شلوغ تر استفاده کنید تا تعادل حفظ شود. در مقابل اگر کفپوش اتاق پذیرایی شما شکل و شمایلی شلوغ دارد، انتخاب طرح های ساده تر مناسب ترین ایده ممکن در این زمینه می باشد.

پوستر دیواری و پوستر سه بعدی برای اتاق پذیرایی

برای پوستر دیواری یا پوستر سه بعدی اتاق پذیرایی باید سراغ طرح هایی بروید که علاوه بر جذابیت خاصی که به اتاق می بخشند، باعث ایجاد حس آرامش در افراد شده و هارمونی محیط را حفظ نمایند. از این رو برای پوشش دیوارهای اتاق پذیرایی با پوستر دیواری یا پوستر سه بعدی می توانید از پوسترهای ساده یا گل دار یا طرح های طبیعت که پرطرفدارترین مدل ها هستند استفاده نمایید. شایان ذکر است استفاده از پوستر دیواری ساده یا گلدار یا طرح طبیعت که در آن از رنگ های جذاب و آرامش بخش استفاده شده باعث می شود فضای اتاق پذیرایی شما برای افراد داخل خانه بسیار مناسب تر و راحت تر باشد.


0 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید
برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058