ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
Background Image

طریقه نصب

 طریقه نصب

طریقه نصب

31 فروردین 1400

نصب پوستر دیواری خود را به افراد ماهر بسپارید.

ابتدا فضای جلوی دیواری که محل نصب پوستر است خلوت شود و تمام وسایل محدوده دیوار جمع آوری شود. دیوار را تمیز کنید و قسمت‌هایی که می‌ خواهید پوستر را بچسبانید با دقت بررسی کنید. دیوار نباید به تازگی رنگ شده باشد، و نباید هیچ گونه خرابی یا برجستگی داشته باشد. در صورت خرابی یا برجستگی می بایست قبل از نصب پوستر، زیرسازی شود. دیوار محل نصب برای چسباندن پوستر می بایست صاف، یکدست، تمیز و خشک باشد. سپس با توجه به موضوعی که در مورد قناسی احتمالی دیوار بیان شد ، این قناسی ها را در صورت وجود در طول و ارتفاع دیوار شناسایی کنید در نهایت می بایست سطح کاملا یکدست شود.

قبل از نصب، پوستر ارسالی کنترل شود.

برای چک کردن در ابتدا پوستر سفارش داده شده را روی سطحی صاف قرار دهید، به شکلی که لت های مجاور هم با توجه به شماره لت درکنار یکدیگر قرار بگیرند. باید در این قسمت به این نکته توجه داشت که هنگام قرار دادن لت ها در کنار هم ۲ سانتی متر اورلپ رعایت شود.

پس از چک لت ها، نوع کاغذ درخواستی (مات، براق و ...) را با سفارش ارسالی کنترل کنید. سپس تصویر ارسالی با سفارش درخواستی بررسی گردد و عدم مغایرت آن چک شود. بعد از آن رنگ کار چاپ شده و عدم مغایرت آن با سفارش درخواستی بررسی گردد.

راهنمایی جهت بررسی اختلاف رنگ : در حالی که لت های مجاور در کنار هم قرار دارند و اورلپ آن نیز لحاظ شده است از سمت لتی که روی لت دیگر قرار گرفته است با زاویه دید کمتر از ۴۵ درجه، به محل روی هم قرار گرفتن لت ها نگاه شود و در صورتی که درز لت ها دیده نشد و کار به صورت یک دست دیده شد کار اختلاف رنگی ندارد.

                                            

 

راهنمایی جهت بررسی اختلاف ارتفاع  (قد) : در حالی که لت های مجاور در کنار هم قرار دارند و اورلپ آن نیز لحاظ شده است. نقطه شروع چاپ در دو لت بر روی هم منطبق شوند و در صورتی که نقطه انتهای چاپ بر روی هم منطبق بود اختلاف قدی وجود ندارد.

                                                                                                                               

پس از بررسی و چک کردن پوستر، درون یک سطل تمیز محلول چسب کاغذ دیواری را با مخلوط کردن پودر چسب کاغذ دیواری مرغوب و آب آماده کنید. به کمک قلم مو پشت رول ها را به اندازه کافی چسب بزنید. نسبت به چسبی که پشت هر رول زده می شود دقت لازم صورت بگیرد به این دلیل که در صورتی که حجم چسب زیاد شود مقداری از آن پس از نصب از محل درز کار بیرون می زند و پس از خشک شدن کار، کاملا نمایان خواهد شد و جلوه نامناسبی ایجاد خواهد کرد. نصب را از یک گوشه دیوار شروع  کرده ( از سمت چپ و لت  شماره ۱) و رول اول را از بالا به پایین چسبانده و به کمک کاردک (لیسه) چین و چروک و حباب های ایجاد شده را برطرف کنید. برای پوشاندن قناسی های احتمالی و با توجه به اینکه ابعاد رول ها مقداری بزرگتر از دیوار تهیه شده اند در لبه های سقف و کنج ها چند سانتیمتر از کاغذ دیواری را اضافه در نظر بگیرید. رول های بعدی را نیز به همین شکل و به ترتیب شماره لت و رعایت تطابق طرح و اورلپ نصب کنید.

                                                         

                                                      

                                                       

                                                      
 

پس از چسباندن تمامی رول ها اضافات کاغذ دیواری و اور لپ را به کمک کاردک (لیسه) و کاتر به دقت برش دهید. در هنگام نصب دقت شود که حتما از کاتر مناسب استفاده شود که بسیار تیز و برنده باشد و همواره در هنگام نصب با شکستن آن تیز بودن کاتر حفظ شود. در صورتی که کاتر از برندگی مناسبی برخوردار نباشد باید هنگام برش فشار بیشتری به دیوار وارد کرد که این مسئله باعث طبله شدن پوستر بعد از نصب خواهد شد. پس از بررسی پوستر با توجه به تصویر کلی و با کمک شماره لت ها ترتیب نصب رول ها و میزان اورلپ را مشخص نمایید.

                                                      

                                                      

                                                      

                                                      

                                                      

 

نکته مهم :  هر قسمت بعد از چسب زدن می بایست همان لحظه به دیوار چسبانده شود. در خصوص چسب ها می بایست از چسب های مخصوص کاغذ دیواری استفاده شود.


تذکر مهم 1 :  برش همپوشانی (overlap) هر قسمت باید موقع نصب همان قسمت انجام شود، در صورتی که  بخواهید برش های همپوشانی کاغذ دیواری تصویری  را به انتهای کار موکول کنید باعث ایجاد خرابی در کاغذ خواهد شد.


تذکر مهم 2 :  کاردک پلاستیکی که برای نصب کاغذدیواری استفاده می گردد حتما باید بدون هیچگونه برآمدگی و صاف و نرم و یکدست باشد که باعث ایجاد خط و خش بر روی کاغذ دیواری نگردد، برای این منظور کاردک باید قبل از نصب با سنباده نرم کاملا تمیز و صاف شود.

 

*** با وجود توضیحی که در مورد روش نصب پوستر ارائه گردید، پیشنهاد می کنیم نصب پوستر را به یک نصاب ماهر محول نمائید.***


0 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید
برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058