ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
Background Image

دکوراسیون کاغذ دیواری لابی هتل

 دکوراسیون کاغذ دیواری لابی هتل

دکوراسیون کاغذ دیواری لابی هتل

12 اسفند 1399

لابی هتل محلی برای اقامت و معاشرت افراد مختلف و مهمانان بوده و در پذیرش مسافران جدید تاثیر زیادی دارد. در این بخش قصد داریم کاغذ دیواری لابی هتل را به عنوان یک فاکتور تاثیرگذار در دکوراسیون این مکان مورد بررسی قرار دهیم.

بر هیچکس پوشیده نیست که طراحی فضای داخلی لابی هتل یکی از مهم ترین و اصلی ترین قسمت ها برای جذابیت هتل و جلب نظر مسافرین می باشد. طراحی داخلی این قسمت از هتل در واقع میزان جذابیت و کلاس یک هتل مجلل را مشخص کرده و تاثیر زیادی در هرچه بیشتر شناخته شدن برند هتل دارد. در طراحی دکوراسیون لابی هتل موارد مختلفی مطرح است. از انتخاب صندلی های راحت و بزرگ گرفته تا طراحی دیوارها و نصب یک تلویزیون در ابعاد بزرگ، همگی جزو موارد اصلی در این زمینه می باشد.

از این گذشته نور پردازی فضا و استفاده از لوسترهای لوکس و لاکچری، استفاده از لوازم تزئینی و مجسمه های بزرگ و جذاب و بکارگیری اکسسوری های خاص و مدرن نیز از دیگر مواردی هستند که باید در طراحی داخلی لابی هتل به آن ها توجه ویژه ای شود. در نهایت می توان گفت کار طراحی لابی هتل باید به شکلی باشد که برای بیشتر افراد با سلیقه های متفاوت، کاربردی و مورد پسند واقع شده و شان و شخصیت حاضرین در این محیط را حفظ کند. در مجموع، لازم است تا به این موضوع توجه داشته باشید که هر ایده ای که در طراحی داخلی لابی هتل به کار گرفته می شود، بایستی هارمونی لازم را با دیگر اعضا برقرار کرده و با دیدگان مخاطب ارتباط برقرار کند. در این مقاله از وبلاگ دیاکو قصد داریم به بررسی نقش کاغذ دیواری، به عنوان یکی از مهم ترین عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون در لابی هتل بپردازیم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون لابی هتل و نقش کاغذ دیواری در آن

لابی یک فضای چند منظوره در فضاهای اداری، تجاری و مسکونی از جمله هتل است. این مکان، محلی برای ورود مسافران، پذیرش اتاق ها، گذراندن اقات فراغت مهمانان و به طور کلی فضایی برای قرارهای ملاقاتی مهم در هتل هاست که از جنبه های مختلف اهمیت زیادی دارد. به همین خاطر طراحی دکوراسیون داخلی لابی هتل به شکلی که نیاز تمامی افراد مراجعه کننده را رفع نماید، به دغدغه ای مهم برای صاحبین هتل ها تبدیل شده است. اگر لابی هتل به درستی طراحی شود، باعث خواهد شد هتل شما به گزینه انتخابی نهایی برای افراد مختلف تبدیل شود. همان طور که گفتیم، کاغذ دیواری نقش مهمی در طراحی دکوراسیون دارد. از آن جایی که لابی ها معمولاً فضاهای بزرگی هستند، دیوارهای زیادی هم داشته و این دیوارها بسیار در معرض دید می باشند. انتخاب و نصب کاغذ دیواری برای هتل ها و مراکز اقامتی معمولاً ظریف تر و پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد.

علت این پیچیدگی در آن است که چون هتل ها جزو مکان های تجاری به شمار می روند، در طول روز میزبان افراد مختلفی از شهرها و کشورهای مختلف می باشند. این افراد با سلایق و دیدگاه های متنوعی به هتل و لابی مراجعه می کنند و چون لابی هتل اولین چیزی است که این افراد می بینند، می توان آن را قلب ارتباطات و تردد در هتل قلمداد کرد. فضای لابی بایستی با هدف ایجاد نمایی خاص و چشمگیر طراحی شود. به همین خاطر استفاده از کاغذ دیواری های متمایز و منحصر به فرد که کیفیت بالایی دارند در این فضاها جزو لازمه های اصلی این محیط می باشد.

رعایت استانداردهای بین المللی در کاغذ دیواری لابی هتل

انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری لابی هتل موضوعی است که تا حدود زیادی به شکل کلی دکوراسیون و سلیقه مدیریت بستگی دارد. واضح است کاغذ دیواری این محیط بایستی تجمل و زیبایی خاصی داشته و حالتی لوکس داشته باشد. علاوه بر شکل زیبا و خاص، رعایت استانداردهای ویژه و بین المللی در انتخاب کاغذ دیواری لابی هتل باید رعایت شود. استانداردهای بین المللی این حوزه به موضوعات مهمی اشاره دارد که شاید در نگاه اول برای خیلی از مدیران هتل ها مهم نباشد. موضوعاتی مثل مقاومت کاغذ دیواری در برابر آتش، مقاومت در برابر تابش نور و همچنین نظافت و شستشوی آسان. از این رو به یاد داشته باشید در هنگام خرید کاغذ دیواری لابی هتل حتماً این موارد را نیز در نظر داشته باشید. امیدواریم مطالب گفته شده مورد استفاده تان قرار گرفته باشد.


0 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید
برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058