ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
Background Image

تونالیته رنگ

 تونالیته رنگ

تونالیته رنگ

01 اردیبهشت 1400

برای تشخیص تونالیته، یک عکس سیاه و سفید از یک صفحه رنگی بگیرید، میتوان گفت اشیایی که در این عکس درجه خاکستری یکسانی دارند، تونالیته یکسانی هم دارند حتی اگر هم رنگ واقعی آنها کاملا با هم متفاوت باشد. هنگام طراحی یک اتاق مهم است که در تونالیته نیز همانند رنگ تنوع ایجاد شود.

تونالیته رنگ چیست ؟

تصور کنید که چرخه رنگ همانند ظرفی است که هر چه بیشتر درون آن فرو می­روید رنگ­ها تاریک ­تر می­شوند تا زمانیکه در انتهای ظرف به سیاهی مطلق برسید. روشی که در آن رنگ­ها تاریک­ تر و یا روشن ­تر می­شود ارزش یا تونالیته رنگ می­باشد. یکی از راه­های تنظیم تونالیته رنگ این است که فرض کنید یک عکس سیاه و سفید از یک صفحه رنگی گرفته ­اید، می­ توان گفت اشیایی که در این عکس درجه خاکستری یکسانی دارند، تونالیته یکسانی هم دارند حتی اگر هم رنگ واقعی آنها کاملا با هم متفاوت باشد. هنگام طراحی یک اتاق مهم است که در تونالیته نیز همانند رنگ تنوع ایجاد شود.

رنگ گرم و سرد

رنگ­ های گرم رنگ­ هایی هستند که مانند رنگ­ های تاریک در دید انسان خاصیت پیشروی کنندگی ایجاد کنند و باعث می­شوند اجسام داخل اتاق نزدیک تر به نظر برسند. از این خطای بصری می­توان برای کوچک نشان دادن فضاهای بزرگ استفاده کرد. از این رنگ­ها می­توان برای اتاق­ های  سرد که به سمت شمال یا شرق قرار گرفته ­اند استفاده کرد. رنگ­هایی مانند رنگ قرمز، رنگ نارنجی و رنگ زرد نمونه هایی از رنگ گرم هستند. رنگ ­های سرد رنگ­ هایی هستند که خاصیت دورشوندگی دارند و باعث می­شوند فضا بزرگتر به نظر بیاید. رنگ­های سرد آرام بخش هستند و می­توان گفت برای اتاق خواب و نشیمن می­توانند مناسب باشند. رنگ­هایی مانند آبی، سبز و بنفش روشن نمونه هایی از رنگ سرد هستند.


                                                                   

رنگ و نور

رنگ ها در مقابل انواع مختلف نور و در ساعات مختلف روز تغییر می­کنند. بنابراین شخصی که می­خواهد یک رنگ را برای دیوار انتخاب کند می­تواند در ساعات مختلف شبانه ­روز تست رنگ را انجام دهد و عکس­العمل رنگ را در مقابل نور اتاق بررسی کند. بنابراین ممکن است یک رنگ ثابت برای یک اتاق بسیار مناسب و برای اتاقی دیگر بسیار بد باشد. به عنوان مثال در اتاق­هایی که رو به شمال هستند و نور مستقیم ندارند رنگ­ های گرم مناسب تر می­باشند. همچنین نورهای مصنوعی نیز بر روی رنگ تاثیر گذار هستند. به عنوان مثال نور زرد به رنگ­ های گرم جلوه بیشتری می ­دهند ولی رنگ­های سرد را بی روح ­تر می­کنند. لامپ­های هالوژن نور طبیعی­تری دارند و رنگ­ها را کمتر تغییر می­دهند.

نویسنده:دیویدویلیس/1394/همنشینی رنگ ها در خانه

 

تفاوت آن با کاغذ دیواری در طرح آن است، طراحی کاغذ دیواری ها عمدتا به این صورت است که یک شکل واحد در فاصله های معین تکرار شده اما در خصوص پوستردیواری طرحی که شما انتخاب می کنید در ابعاد دیوار شما تولید می شود به طور مثال در کاغذ دیواری یک گل در فاصله های 30 سانتی متری روی دیوار تکرار می شود اما در پوستر دیواری طرح گلی که انتخاب می کنید در ایعاد دیوار شما بزرگنمایی می شود و هیچ تکرار طرحی در آن دیده نمی شود. اما از نظر نحوه نصب و نگهداری همانند کاغذ دیواری است و با چسب کاغذ دیواری نصب می شود.                    

                                                                                        کاغذ دیواری آمورت


                    

                                                                                       پوستر دیواری شاخه گل
 همچنین گستردگی طرح های پوستر دیواری با موضوعات متنوع از جمله طبیعت، پرتره، حیوانات، مجسمه، سه بعدی و ... باعث شده تا در مدت زمان کوتاهی بازار و مشتریان خود را پیدا کند.


                    

                                  طرح نمایی از کاپوت ماشین کلاسیک                                                           طرح برج ایفلامروزه پوستر دیواری با اجناس مختلفی در بازار عرضه می شود که بسیاری از آن ها قابل شستشو هستند به این معنا که می توان سطح آن را با یک دستمال یا ابر مرطوب تمیز کرد.
نکته حائز اهمیت در خصوص پوستر دیواری این است که شما می توانید عکس شخصی خود و یا کودکتان را در قالب پوستردیواری روی دیوار منزل داشته باشید.


                                                            اختلاف دیگری که بین پوستر دیواری و کاغذ یواری وجود دارد ابعاد آن ها است. کاغذ دیواری ها معمولا در قالب رول های آماده با عنوان رول های 5 متری، 7 متری، 10 متری و ... در بازار عرضه می شوند که ابعاد آن ها متفات است. به طور مثال رول 5 متری در عرض 53 سانتی متر و طول 10 متر عرضه می شود. اما پوستر های دیواری معمولا نهایت عرض 1 متر دارند و به صورت پازل در عرض دیوار کنار یکدیگر نصب می شوند اما در ارتفاع یک تکه هستند.


                    
مجموعه ی دیاکو جهت رفاه حال مشتریان عزیز روزانه در حال افزودن طرح های جدید به آرشیو تصاویر خود است و آن ها را دسته بندی های مختلف جهت سهولت در دسترسی در سایت خود قرار داده است و همچنین سعی کرده در عین حفظ کیفیت امکان تولید پوسترهای دیواری در اجناس مختلف با قیمت های مختلف را در دسترس مشتریان عزیز قرار دهد.

لازم به ذکر است این مجموعه در طول سال به مناسبت های مختلف طرح های تخفیفی و تشویقی متعددی را برای کاربران در نظر می گیرد که فرصت بسیار مناسبی برای افرادی که قصد خرید دارند محسوب می شود.

شما عزیزان با مراجعه به وب سایت www.mydiaco.com می توانید تمامی طرح های و جنس ها را مشاهده و با عضویت در آن از طرح های تخفیف این مجموعه مطلع شوید.


0 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید
برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058