x
جستجو در دیاکو
Background Image

انتخاب رنگ کاغذ دیواری راه پله و راهرو

 انتخاب رنگ کاغذ دیواری راه پله و راهرو

انتخاب رنگ کاغذ دیواری راه پله و راهرو

27 دی 1399

در این مطلب سعی کردیم شما عزیزان را با انواع رنگ های مناسب برای رنگ دیوار راه پله و راهرو آشنا کنیم.

همان طور که می دانید، در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های امروزی تمام فضاهای موجود در خانه از جمله راهروها مورد توجه بوده و صاحب خانه ها سعی می کنند تا با زیباسازی فضاهای مختلف دکوراسیون خانه شان، محیطی شیک و مدرن را در فضای داخلی ایجاد نمایند. در این بین راه پله و راهرو خانه یکی از مکان هایی است که شاید خیلی در چشم نباشند اما نمی توان نقش شان را در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل نادیده گرفت. از این رو بهتر است در انتخاب پوشش دیوارهای راه پله و راهرو حساسیت کافی به خرج داد. یکی از بهترین پوشش ها برای این فضا کاغذ دیواری است. در هنگام انتخاب رنگ کاغذدیواری راهرو و راه پله بهتر است به رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی خانه و همچنین رنگ هایی که در رنگ آمیزی و پوشش سایر دیوارهای ساختمان استفاده کرده اید توجه نمایید. رنگ کاغذ دیواری راهروها با توجه به میزان اندازه متراژ راهرو و راه پله و البته میزان نوری که در آن ها وجود دارد انتخاب می شود. در ادامه این مطلب این موضوع را به شکل دقیق تری به شما همراهان گرامی سایت دیاکو توضیح داده ایم.

بهترین رنگ بندی کاغذ دیواری راهرو و راه پله

همان طور که گفته شد، دیوارها در بسیاری از خانه ها مهم ترین بخش ساختمان را تشکیل می دهند. از این رو انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری برای قسمت های مختلفی از جمله دیوار سالن پذیرایی، دیوار اتاق خواب، دیوار آشپزخانه و دیوار راه پله و راهرو از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. برای خیلی از عزیزان همواره این سوال مطرح است که برای رنگ کاغذ دیواری راه پله و راهرو چه طرح و رنگ هایی مناسب تر می باشند؟ اگر شما هم جزو این افراد هستید، بهتر است بدانید برای دیوارهای راه پله و راهرو به دلیل شکستگی فراوان، کاغذ دیواری طرح دار اصلا پیشنهاد خوبی نبوده و بهتر است از انواع کاغذ دیواری های ساده با رنگ بندی سرد و گرم استفاده نمایید. در این بین حتماً توجه داشته باشید که بهتر است رنگ دیوار راه پله و راهرو خانه تان را با توجه به رنگ سایر دیوار قسمت های منزل خود انتخاب نمایید. برخی از رنگ های رایج و مناسب برای رنگ دیوار راهرو و راه پله ها را در قسمت زیر آورده و شما می توانید در صورت تمایل از این رنگ های زیبا برای انتخاب کاغذ دیواری راهرو و راه پله استفاده کنید:

کاغذ دیواری رنگ سفید

رنگ سفید و دیگر رنگ های روشن همواره جزو رنگ های مناسبی هستند که برای رنگ آمیزی کاغذ دیواری و سقف راه پله و راهرو می توان از آن ها استفاده کرد. این رنگ ها باعث بزرگ تر و دلبازتر به نظر رسیدن فضای راهرو و راه پله خانه می شوند.

کاغذ دیواری رنگ قرمز

اگر تمایل دارید فضای راه پله و راهرو های ورودی خانه تان بسیار خاص و جذاب به نظر برسد، بهتر است از رنگ های خاصی مثل قرمز برای رنگ آمیزی دیوارهای آن استفاده کنید.

کاغذ دیواری رنگ سبز مغزپسته ای

رنگ سبز مغزپسته ای رنگ دیگری که اگر شما تمایل دارید راهرو و راه پله های منزل تان فضایی گرم و صمیمی تر داشته باشد بهتر است از آن استفاده نمایید.

کاغذ دیواری رنگ آبی

یکی از انواع رنگ های سرد و بسیار زیبا و جذاب برای رنگ آمیزی دیوار راه پله و راهرو و همچنین اتاق خواب ها، رنگ آبی می باشد. شما با استفاده از این رنگ می توانید در فضای راه پله و راهروی خانه تان حس آرامش بیشتری ایجاد کنید.

کاغذ دیواری رنگ تیره

رنگ های تیره به طیف های مختلفی گفته می شود و اگر شما تمایل دارید فضای راه پله و راهرو کمی رسمی و البته کوچک تر دیده شود، بهتر است از کاغذ دیواری هایی با رنگ تیره برای رنگ آمیزی دیوار این قسمت استفاده کنید.

کاغذ دیواری رنگ خنثی 

رنگ های خنثی مثل رنگ خاکستری و قهوه ای همواره جزو رنگ های پرکاربرد در میان ایرانیان بوده و هست. این رنگ ها به راحتی با رنگ دیوار قسمت های مختلف منزل هماهنگ شده و جلوه کلاسیک و رسمی شیکی دارند.

 امیدواریم شما خوبان با الگوبرداری از این رنگ های خاص و زیبا بتوانید این بخش از خانه تان را به بهترین شکل رنگ آمیزی کنید.


0 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید
برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058