ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
image

خدمات واقعیت مجازی در معماری 

واقعیت مجازی در معماری داخلی

واقعیت مجازی در معماری

آیا میدانید واقعیت مجازی در معماری چه تاثیری دارد؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ این پرسش برسید. این امکان که نام دیگر آن VR است، برای شما این امکان را فراهم می کند که بتوانید بدون حضور فیزیکی در یک موقعیت، آن را مشاهده کنید و حتی در آن مکان قدم بزنید. دیدن و درک کردن یک ساختمان قبل از اینکه تکمیل شود، آن هم در مقیاس و اندازه ی واقعی، تا چندی پیش فقط یک رویا بود. اما در حال حاضر به لطف VR این امکان برای افراد فراهم شده است. حال این امکان چه فایده ای برای افراد دارد؟

 به طور کلی می توان گفت واقعیت مجازی در معماری در پروژه هایی که هنوز تکمیل نشده اند و یا به صورت پیش فروش ارائه می شوند، کاربرد اساسی دارد. علاوه بر این در معماری و طراحی فضای داخلی و هنگامی که افراد می خواهند طرح و نقش خاصی به فضای داخلی منزل خود بدهند، از آن استفاده می کنند. این تکنولوژی پیشرفته قابلیت های زیادی دارد و افراد را به طور دقیق تر با طراحی ساختمان آشنا می سازد. به همین دلیل امروزه مورد استفاده ی زیادی قرار می گیرد. در ادامه به کارایی آن خواهیم پرداخت.

واقعیت مجازی در معماری و پروژه های پیش فروش

یکی از کاربرد هایی که واقعیت مجازی در معماری برای افراد فراهم می کند، در پروژه های پیش فروش می باشد. همانطور که می دانید اکثر کارشناسان فروش و بنگاه داران، برای اینکه یک واحد تجاری و یا مسکونی را به خریدار نشان دهند، او را به مکان مورد نظر می برند و آن جا را به او نشان می دهند. مشاهده ی یک فضا حتی اگر در مدت زمان اندکی باشد، تاثیر زیادی بر خریدار می گذارد. از قدیم می گویند؛ شنیدن کی بود مانند دیدن! به همین دلیل هر چقدر هم کارشناسان فروش از مزایا و نقاط قوت یک ملک به خریدار توضیح دهند، تا زمانی که او خود آن را ندیده است، قانع نمی شود.

 

واقعیت مجازی در معماری

 

اما امروزه واقعیت مجازی در معماری کار کارشناسان فروش را بسیار آسان کرده است. همانطور که می دانید در حال حاضر تعداد زیادی از پروژه های ساختمانی به صورت پیش فروش خریداری می شوند. این مکان ها هنوز به طور کامل ساخته نشده اند و مدتی طول می کشد تا تکمیل شوند. به همین دلیل تا مدتی قبل، این پروژه ها برای کارشناسان فروش معضل زیادی ایجاد کرده بود. زیرا هنوز ساختمان به طور کامل تکمیل نشده بود و یا حتی ساختمانی ساخته نشده بود. به همین دلیل بسیاری از مشتری ها ترجیح می دهند ساختمان تکمیل شده و آماده را از نزدیک ببیند.

اما واقعیت مجازی در معماری این معضل کارشناسان فروش را حل کرده است. VR به کارشناسان فروش کمک می کند تا بتوانند یک ساختمان تکمیل نشده را به صورت مجازی و دو بعدی به مشتریان خود نشان دهند. این امکان ساختمان را دقیقا مانند واقعیت به مشتریان نشان می دهد. به همین دلیل آن ها می توانند به راحتی تصمیم بگیرند. خوب است بدانید واقعیت مجازی ضمن کمک به فروشندگان، به مشتری ها هم کمک زیادی می کند. در واقع آن ها می توانند ببیند که ساختمانی که قصد خریداری آن را دارند، پس از تکمیل یا احداث به چه صورت خواهد بود.

به همین دلیل واقعیت مجازی در معماری کاربرد اساسی برای خریداران و فروشندگان ساختمان های نیمه کاره یا در دست احداث دارد. خریداران می توانند با استفاده از این امکان در فضای ساختمانی خود قدم بزنند و آن را به خوبی ارزیابی کنند. همچنین آن ها می توانند مشاهده کنند فضای ساختمانی آن ها چه ظرفیت هایی دارد. و در صورتی که بخواهند، می توانند تغییراتی در آن ایجاد کنند. کاربرد اساسی VR زمانی مشخص می شود که افراد بخواهند از یک شهر یا یک استان دیگر واحدی در استان دیگری خریداری کنند. این تکنولوژی پیشرفته امروزه کار خریداران و فروشندگان مختلف را آسان کرده است.

واقعیت مجازی در معماری

 

واقعیت مجازی در معماری داخلی

کاربرد واقعیت مجازی در معماری به فروش ساختمان های نیمه کاره محدود نمی شود. یکی دیگر از کاربرد های آن در خصوص طراحی فضای داخلی ساختمان های مختلف است. VR امکان زیادی برای افراد فراهم می کند. هر چند تعداد معماران زیادی در این زمینه فعالیت می کنند؛ اما عده ی کمی از آن ها آنقدر مهارت دارند که بتوانند دکوراسیون داخلی را کاملا حرفه ای طراحی کنند. حتی اگر آن ها حرفه ای هم باشند، ممکن است نظر و سلیقه ی مشتری تغییر کند و کار نهایی را نپسندد. VR به معنای آزمایش دکوراسیون های مختلف در منزل، بدون پرداخت کوچکترین هزینه و با صرف کمترین وقت می باشد.

با وجود واقعیت مجازی در معماری، دیگر لازم نیست افراد یکی از اجزای منزل را خریداری کنند. سپس آن را در منزل بچینند، و بعد مشاهده کنند که آیا با دکوراسیون منزل تناسب دارد یا خیر. این امکان فوق العاده برای افرادی که قصد تغییر دکوراسیون منزل خود را دارند، کاربرد دارد. افراد می توانند با آن فضای مجازی از چیدمان وسایل و لوازم منزل خود ایجاد کنند. و در صورتی که آن مورد پسندشان نبود، مجدد تغییر دهند. این تغییرات هزینه ای برای افراد در بر ندارد و کاملا به صورت مجازی صورت می گیرد.

با استفاده از واقعیت مجازی در معماری شما می توانید مبلمان، صندلی، میز، تخت و هر جزئی از منزل خود را جابجا کنید. این اجزا در ابعاد کاملا واقعی در نظر شما خواهند آمد. یعنی شما می توانید در بین اجزای منزل خود قدم بزنید و آن را درک کنید. همچنین می توانید با استفاده از نرم افزار آن را جابجا کنید و در جای دیگری قرار بدهید. طراحان و مشتریان این تکنولوژی جذاب و کاربردی را با آغوش باز پذیرفته اند و از آن به گرمی استقبال می کنند.

واقعیت مجازی در معماری دید بسیار خوبی به مشتریان می دهد. آن ها می توانند خیلی بهتر تصمیم گیری کنند. همچنین معماران و طراحان نیز می توانند بهترین طراحی را داشته باشند. این تکنولوژی پیشرفته تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های تمام شده برای افراد دارد و به خوبی تصویری واقعی از آینده و دکوراسیون منزل به افراد ارائه می کند. در واقع باید بگوییم طراحان و معماران زیادی از این تکنولوژی فوق العاده استفاده می کنند. و مطمئنا در آینده ای نه چندان دور، عدم استفاده از این امکان برای افراد عجیب به نظر خواهد آمد.

واقعیت مجازی در معماری

 

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058