ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
image

طراحی فضاهای خدماتی 

طراحی فروشگاه ها و فضاهای تفریحی

طراحی فضاهای تفریحی

امروزه طراحی و دکوراسیون داخلی فضا ها با توجه به نوع استفاده آن ‌ها به یکی از اصول و قواعد شهرسازی و ساخت ساختمان‌ ها تبدیل شده است. فضا های تفریحی نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای طراحی فضاهای تفریحی نیز باید به اصول و قواعد و قانون ‌های گوناگونی توجه کرد‌. با توجه به نوع فضای تفریحی، نحوه طراحی این فضا ها متفاوت می باشد‌. برای مثال فضاهای تفریحی به، فضای تفریحی پارک های داخل شهری، پارک ‌های جنگلی، فضا های تفریحی سرپوشیده، استخر ها و اقوام مختلف فضا های دیگر دسته‌بندی می‌شود که با توجه به کاربرد هر یک از آن‌ ها نحوه طراحی آن‌ ها کاملاً متفاوت و گوناگون می باشند. هنگام طراحی فضاهای تفریح باید به اصول و قوانین مختلف و خاصی توجه شود تا آن فضای تفریح بتوانند بازدهی بالایی داشته باشد و سودآوری زیادی را برای صاحب آن مجموعه به بار بیاورد. معمولاً برای طراحی فضاهای تفریحی به دلیل این ‌که رفت ‌و آمد به این ‌گونه فضا ها بسیار زیاد می باشد سعی می‌شود از قوانین و اصول گوناگون به طور  دقیق استفاده شود تا هیچ‌گونه مشکلی حین طراحی و استفاده این‌گونه فضا ها پیش نیاید. طراحی فضاهای تفریحی کاملاً نیازمند تخصص می باشد و اگر شما نیز قصد دارید یکی از این فضا ها را طراحی و از آن ‌ها استفاده نمایید باید توجه کنید که حتماً باید به متخصصان در این زمینه مراجعه فرمایید زیرا کوچک ‌ترین اشتباه و بی‌توجهی هنگام طراحی فضاهای تفریحی و ممکن است آسیب‌ های مادی و معنوی جبران‌ناپذیری را برای شما به ارمغان بیاورد پس سعی نمایید با دقت و پرداخت هزینه ‌های گوناگون و صرف نظر از صرفه‌جویی برای ساخت فضا های ایمن اقدام به ساخت و طراحی فضاهای تفریحی نمایید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی به سودآوری خود برسید.

 طراحی فضاهای تفریحی

 

طراحی فروشگاه ها و مغازه ها

اهمیت دکوراسیون داخلی فروشگاه ها درست به اندازه اهمیت طراحی فضاهای تفریحی می باشد. مغازه ‌ها و فروشگاه‌ ها از پررفت‌ و آمدترین و شلوغ‌ترین مکان‌ ها می‌باشند که با توجه به نیاز افراد در منطقه ‌های گوناگون تعداد متنوع و مشخصی از آن ‌ها وجود دارد. جالب است بدانید که زیباتر کردن و دقت در طراحی داخلی این مغازه ‌ها می‌توانند باعث جذب مشتری‌ ها شود و شما می‌توانید تنها با پرداخت هزینه ‌های بسیار پایین میزان سوددهی خود را از مغازه خود چندین برابر کنید تا بتوانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی از کار خود کسب درآمد نمایید. برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه ها شما باید با توجه به نوع جنسی که می‌فروشید اقدام به طراحی فروشگاه نماییم. برای مثال اگر فروشگاه لباس دارید سعی نمایید که از کمترین فضا بیشترین استفاده را ببرید و با استفاده از رنگ ‌های شاد و گوناگون و یکدست کردن محیط و تمیزتر و روشن‌تر نگه داشتن آن باعث زیباتر دیده شدن لباس ‌هایتان شوید. یا برای مثال اگر فروشگاه لوازم خانگی دارید باید سعی نمایید که از تزئینات بسیار کمی استفاده کنید تا اجناس شما بهتر دیده شود و با گسترده‌تر کردن فضا این امکان را به مشتریان خودتان بدهید که از زیبایی ابزار هایی که شما می‌فروشید لذت ببرند و جذب آن ‌ها شوند و در نهایت اقدام به خرید آن‌ ها نمایند. درست مانند این نکات و قواعدی که گفتیم برای هر نوع فروشگاه و مغازه ای نکات و قواعد مختلفی وجود دارد که هر کدام از شما می‌توانید با کمی جستجو در اینترنت این قواعد و قوانین را پیدا نمایید و مغازه و فروشگاه های خود را بر پایه این قواعد طراحی نمایید.

 

 طراحی فروشگاه ها و مغازه ها

 

طراحی فضاهای تفریحی همچون سینما شهربازی

پیش‌تر نیز گفتیم که برای طراحی فضاهای تفریحی با توجه به نوع تفریحی که قرار است در آن فضا انجام شود باید به نکات گوناگون و متنوعی توجه شود. حال ما می‌خواهیم بحث را بسته تر کنیم و فقط به عوامل مهم هنگام طراحی فضاهای تفریحی مانند سینما و شهربازی بپردازیم. شهربازی ‌ها در دو صورت شهربازی‌ های سرپوشیده و شهربازی‌ ها در فضای آزاد قرار دارند که در هر کدام از آن‌ ها با توجه به نوع فضا از لوازم و ابزارهای گوناگونی استفاده می‌شود.  طراحی این دو شهر بازی با هم کاملاً متفاوت می باشد برای مثال در شهربازی هایی که در فضای آزاد هستند طراحان فضاهای تفریحی می‌توانند به‌ راحتی از تمام فضا استفاده کامل را ببرند و می توانند به راحتی ابزار هایی را در پارک نصب کنند که نیاز به ارتفاع دارد ابزارهایی مانند چرخ و فلک ها، رنجر، انواع مختلف تاب ‌ها، انواع مختلف سقوط ‌های آزاد، زیپ لاین ها و انواع مختلف لوازم شهربازی استفاده نمایند تا بتوانند به‌ راحتی افراد زیادی را به این مناطق جذب نماید. اما در طراحی فضا های تفریحی مانند شهربازی هایی که سرپوشیده هستند قضیه کاملاً متفاوت می باشد. این شهربازی ‌ها معمولاً در طبقات وجود دارد و به دلیل کم بودن ارتفاع در ساختمان‌ ها طراحان شهربازی نمی‌توانند از قوانین طراحی فضاهای تفریحی شهربازی‌های روباز استفاده کنند و تنها می‌توانند از ابزار و وسایلی که تخت هستند و به ارتفاع زیادی نیاز ندارند مانند ماشین‌های برقی، چرخ و فلک های کودکان در سایزهای کوچک، انواع مختلف بازی ‌های کامپیوتری، و غیره استفاده نمایند پس ماهیت طراحی فضاهای تفریحی برای شهربازی‌های سرپوشیده و سرباز کاملاً با هم متفاوت می‌باشد. اما برای طراحی سینما ها باید توجه شود که سینما‌ها باید به گونه‌ای طراحی شوند که مراجعه‌کنندگان هیچ‌گونه سختی را برای دیدن پرده سینما نکشد. یعنی پرده سینما باید در محلی تعبیه شود که چ زاویه دید بسیار خوبی را داشته باشد همچنین این سالن ‌ها باید به گونه‌ای طراحی شوند که از ورود هرگونه نور به محیط سینما در حین پخش فیلم جلوگیری شود زیرا نورپردازی در سینما ها بسیار مهم می‌باشد.

 طراحی فضاهای تفریحی همچون سینما شهربازی

 

 نکات مهم در طراحی مجتمع های تفریحی

به طور کل هنگام طراحی فضاهای تفریحی باید دقت شود که از رنگ‌های بسیار شاد و متنوع برای طراحی این ‌گونه فضاها استفاده شود. مردمی که به این فضاها مراجعه می کنند می‌خواهند دقایقی را دور از دغدغه ‌های روزمره زندگی‌شان بگذراند پس طراحان این زمینه باید تمام تلاش خود را بکنند که مردم را به این خواسته خودشان برسند. طراحی فضا های داخلی به طور کل شامل تمام مواردی می‌شود که باعث انتقال حس شادی و پرانرژی به افراد می‌شود و آن ‌ها را شادتر و خوشحال‌تر می‌کند. طراحی فضاهای تفریحی یکی از عوامل بسیار مهم و مؤثر در جذب مشتری ها می باشد.

 

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058