ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
image

طراحی فضاهای اداری و تجاری

طراحی فضاهای اداری و تجاری

طراحی داخلی فضاهای اداری

امروزه فضا های اداری به یکی از فضاهای پر رفت‌ و آمد و پرچالش تبدیل شده‌اند. در هر شهر تعداد بسیار زیادی فضای اداری وجود دارد که هر کدام از آن‌ ها می‌کوشند با استفاده از روش ‌های مدرن و مناسب طراحی داخلی اداره خود را مدرن تر و مناسب ‌تر و موجه تر نشان دهند. طراحی  و دکوراسیون داخلی فضاهای اداری یکی از مهم‌ ترین و تاثیرگذارترین روش‌ ها برای جذب مشتریان و مخاطبان می باشد. افرادی که برای مثال قصد همکاری با اداره و یا شرکت شما را دارند در برخورد اول با محیط اداره شما روبرو می‌شود و این محیط می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در دید آن‌ ها نسبت به شما و بالاتر بردن کلاس کار شما داشته باشد. پس اگر می‌خواهید در فضای کاری خودتان موفق باشید حتماً به طراحی داخلی فضای فضاهای اداری خودتان اهمیت بسیار زیادی قائل شوید. برای طراحی داخلی فضاهای اداری شما می‌توانید با استفاده از روش ‌های مختلف و گوناگون به یک طرح جامع و مناسب برسید‌. همچنین شما می توانید با شرکت‌ ها و مؤسسات گوناگونی که طراحی داخلی فضاهای اداری را برعهده دارند تماس حاصل فرمایید و با ارتباط گرفتن با آن ‌ها از آن‌ ها بخواهید که برای محیط شما یک طراحی مناسب و اصولی را ارائه دهند. این طراحان با توجه به نوع اداره شما و نوع فعالیت‌ هایتان برای مثال شلوغ بودن و یا خلوت بودن محیط اداره شما، نحوه بخش بندی کردن اتاق ‌های شما، و همچنین عوامل دیگر می کوشند که بهترین طراحی داخلی فضاهای اداری را متناسب با اداره شما به شما پیشنهاد دهند.

طراحی داخلی فضاهای اداری

 

عوامل کاربردی و تاثیرگذار هنگام طراحی داخلی فضا های اداری

پیشتر ما شما را کمی با نحوه طراحی داخلی فضاهای اداری آشنا ساختیم حال بهتر است که شما نکاتی را در رابطه با طراحی  داخلی فضاهای اداری بدانید تا بتوانید به صورت بهتر و مفیدتر از فضا های خودتان استفاده کنید و آن ‌ها را زیباتر و مدرن‌تر نمایید. سعی نمایید که از رنگ ‌های بسیار کاربردی و مناسب برای طراحی اداره تان استفاده نمایید. توجه نمایید که رنگ ‌ها تأثیرات متفاوت و گوناگونی روی روحیات و تصمیمات افراد دارد و شما می‌توانید به ‌راحتی با استفاده از رنگ ‌هایی مناسب برای محیط خود تاثیرات خود را روی مشتریانتان و کارمندان‌ خود بگذارید، برای مثال رنگ قرمز باعث عصبانی شدن افراد و رنگ آبی و سبز باعث ایجاد حس آرامش و امید در افراد می شود. سعی نمایید به صورت مفید و مناسب فضا ها را از هم جدا کنید، برای مثال شما می‌توانید با استفاده از یک فضای کوچک یک کافی‌شاپ مناسب را برای خدمات ‌رسانی به همکارانتان و مراجعه‌کنندگان خود استفاده نمایید و محل استراحت آن ‌ها را به راحتی فراهم نمایید. سعی نمایید از مبلمان‌ های مناسب و سبک برای استفاده از در طراحی داخلی فضا های اداری استفاده کنید. سعی نمایید از گیاهان و گل ‌های گوناگونی در محیط کار خود استفاده کنید، گیاهان جنبه زیبایی‌شناختی محیط کار شما را بالاتر می‌برند و باعث بهتر شدن فضای کار و کیفیت هوا می شوند. همچنین گیاهان باعث بالاتر بردن روحیه کارکنان و مراجعه‌کنندگان و افزایش شادی و نشاط و انرژی میان آنان می‌شود که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در پیش رفتن کار شما داشته باشد‌. تلاش کنید برای کارمندان خود یک فضای استراحت مناسب طراحی کنید تا آن‌ ها بتوانند در هنگام خستگی از این فضا استفاده نمایند و بدون هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی به استراحت خود بپردازند. توجه نمایید که توجه به کارکنان شما در هنگام طراحی داخلی فضاهای اداری یک اصل مهم محسوب می‌شود که به ‌هیچ ‌عنوان نباید آن را نادیده بگیرید.

 

  عوامل کاربردی و تاثیرگذار هنگام طراحی داخلی فضا های اداری

 

طراحی فضاهای تجاری

فضا های تجاری یکی از فضا های بسیار پررفت‌ و‌آمدی هستند که امروز در تعداد بالا در شهر های گوناگونی وجود دارند. فضا های تجاری برای اهداف گوناگون و متنوعی از جمله فروش انواع مختلف پوشاک، جواهرات، لوازم خانگی، و همچنین انواع مختلف وسایل دیگر استفاده می شوند که با توجه به نوع استفاده آن‌ ها باید نکات مختلف و متنوع را هنگام طراحی آن‌ ها را در دستور کار خود قرار دهیم. درست مانند طراحی فضا های طراحی داخلی فضاهای اداری برای طراحی داخلی فضا های تجاری و دکوراسیون داخلی فروشگاه ها نیز قوانین و نکات متنوع و گوناگونی وجود دارد. پیش‌تر ما گفتیم که برای طراحی داخلی فضاهای اداری شما باید به رنگ محیط توجه نمایید. درست مانند همین، هنگام طراحی فضاهای تجاری نیز رنگ ‌ها نقش بسیار مهمی دارند. رنگ‌ هایی که کف ساختمان ‌های تجاری را می‌پوشانند بسیار مهم و تأثیرگذار هستند که استفاده از هرکدام از آن‌ها تاثیرات مختلف و گوناگونی دارد و می‌تواند در عین حال مزایا و معایبی را داشته باشند. برای مثال استفاده از رنگ سفید برای کف‌پوش کردن زمین  باعث دل‌باز تر دیده شدن محیط می شود اما هر لکه ای را به‌ وضوح نشان می‌دهد. در صورتی که با استفاده از رنگ ‌های تیره و مشکی میتوانید از این مشکل دوری نمایید. دیوار ‌ها و ستون‌ ها عوامل دیگر مهم و تاثیرگذار برای طراحی داخلی فضا های تجاری می باشد. به‌طورکلی استفاده از نما های متناسب و زیبا باعث جذب مشتریان به آن واحد تجاری و بالاتر رفتن فروش مغازه‌ های موجود در آن واحد می شود پس با توجه به نکات پایه‌ای شما می‌توانید و مجتمع تجاری خود را به موفقیت ‌های بزرگی برسانید.

طراحی فضاهای تجاری

 

طراحی فضاهای تجاری از جمله اهمیت نورپردازی و سقف پاساژها

هنگام طراحی داخلی فضاهای اداری و تجاری نورپردازی یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در جذب مشتری و همچنین بالاتر بردن زیبایی مجتمع تجاری محسوب می‌شود. مجتمع‌ها باید به گونه‌ای طراحی شود که او در هنگام روز نور خورشید را جذب کنند و بتوانند به طور کامل نور مجتمع را تامین نمایند و در هنگام شب با استفاده از نورپردازی‌های متناسب و گوناگون با استفاده کمتر برق بهترین نورپردازی نورپردازی را داشته باشند نورپردازی همیشه یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در جذب مشتری بوده است و باعث زیباتر دیده شدن مجتمع تجاری و همچنین مغازه‌ها و اجناس می‌شود و شما می‌توانید تنها با قطر در نورپردازی و فروش محصولات خود را چند برابر کنید و باعث بهتر شدن کسب‌وکار مجتمع تجاری خودتان شوید امروزه با استفاده از چراغ‌های گوناگون و لامپ‌هایی که در در تعداد مختلف و متنوع و همچنین انواع گوناگونی تولید شده‌اند و توانسته‌اند زیبایی منحصربه‌فرد و بیشتری را به محیط‌های استفاده شده این اعلام‌ها بدهند همچنین نورپردازی اصولی و مناسب اگر به‌صورت حرفه‌ای انجام شود می‌تواند در مدت زمان بسیار پایینی سرمایه اولیه را بازگرداند و به سوددهی بسیار بالایی برسد که می تواند برای مجتمع دارند بسیار مناسب و سودآور باشد. طراحی سقف پاساژهای انجام شده توسط گروه معماری دیاکو را میتوانید در بخش پروژه های معماری مشاهده نمایید.

طراحی فضاهای تجاری از جمله اهمیت نورپردازی و سقف پاساژها

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058