ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
image

طراحی و اجرای بام و فضای سبز

طراحی محوطه سازی و بام سبز منازل

طراحی بام سبز منزل

امروز بسیار پرطرف ‌دار می باشد. با توجه به پیشرفته شدن زندگی بشر همچنین کم شدن فضا های مسکونی، بیشتر شدن آپارتمان ‌ها، حذف حیاط ها و خانه ‌های ویلایی از زندگی ما انسان ‌ها ایده طراحی بام سبز منزل به یکی از ایده‌ های پرطرف‌دار تبدیل شده است. امروزه افراد بسیار زیادی تمایل دارند که در صورت نداشتن حیاط های خلوت و فضای سبز، پشت بام‌های خود را به یک فضای سبز و جنگل کوچک تبدیل نمایند تا بتوانند در مواقع مختلفی که درگیر شرایط سخت می‌شوند و یا نیاز به به هوا خوری دارند به ‌راحتی به این مناطق مراجعه نمایند و از فضای سبز پشت بام خودشان لذت ببرند. برای طراحی بام سبز منزل از انواع مختلف گیاهانی استفاده می شود که در برابر شرایط اقلیمی متفاوت، مقاومت بالایی داشته باشند و در برابر کم ‌آبی و یخ ‌زدگی بتوانند زنده بمانند. شما می‌توانید به ‌راحتی با قرار دادن چند گلدان روی پشت ‌بام خود یک روف گاردن خانگی را طراحی نمایید و یا حتی می‌توانید پا را فراتر بگذارید و با طراحی و استفاده از تجهیزات پیشرفته و گوناگون پشت بام خود را به یک جنگل کوچک تبدیل نمایید و به راحتی از داشتن چنین فضایی لذت ببرید. اما برای طراحی روف گاردن شما باید به نکات زیادی توجه نمایید تا خدای ‌ناکرده دچار مشکل های گوناگون نشوید و بتوانید به ‌راحتی از فضایی که طراحی کرده لذت ببرید و صد در صد استفاده را از فضا های موجود در اطراف خودتان را ببرید.گروه معماری دیاکو پروژه های معماری در مورد طراحی فضای سبز داشته است.

طراحی بام سبز منزل

طراحی بام سبز منزل 

طراحی فضاهای سبز

امروزه طراحی فضا های سبز یکی از حیاتی ‌ترین و مهم ‌ترین عوامل در شهرسازی و ساختمان سازی می باشد. همان ‌طور که پیش ‌تر گفتیم امروز با توجه به کم شدن فضا ها و گسترش آپارتمان ‌نشینی فضا های بسیار کمتری در شهر ها وجود دارد تا برای پارک سازی و ساخت فضای سبز استفاده شود‌‌. پیش‌تر نیز ما گفتیم یکی از روش ‌های مقابله با کمبود فضای سبز، طراحی بام سبز منزل می باشد که این روش یک روش بسیار مهم و مؤثر در زمینه طراحی فضای سبز می‌باشد که می‌تواند به ‌راحتی کار یک پارک خانگی را برای ما انجام دهد. اما شما توجه نمایید که همه افراد توانایی انجام این کار را ندارند بنابراین این افراد به پارک ‌های شهری و فضا های سبز دیگر نیاز پیدا می‌کنند که طراحی و ساخت آن‌ ها باید توسط شهرداری‌ ها و فرمانداری ‌ها اجرا شود و یا همچنین ساختمان سازها باید حیاط‌ های خلوت خود را به این امر اختصاص دهند تا بتوانند فضا های سبز مورد نیاز افرادی را که توانایی ساخت و طراحی بام سبز منزل را ندارند تهیه نمایند. امروز در شهر بزرگی مانند تهران فضای سبز بسیار کمی به ازای هر فرد وجود دارد که این امر باعث آلودگی هوا و همچنین تاثیر گذاشتن بر روحیه افراد می‌شود. توجه نمایید که سبز بودن فضا و وجود درخت‌ ها جنگل ‌ها علاوه بر تمیز نگه داشتن فضا باعث بالا رفتن روحیه افراد می‌شود و نشاط و شادی را در آن‌ ها افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که افراد بتوانند با انرژی مضاعفی به فعالیت ‌های روزانه خود را انجام بدهند که باعث موفقیت آن شهر در زندگی اجتماعی خواهد شد. پس در نتیجه توجه به فضای سبز یک عامل مهم و اساسی می باشد.

طراحی فضاهای سبز

 اصول طراحی بام سبز و روف گاردن

پیش تر ما در رابطه با طراحی بام سبز منزل نکاتی را برای شما عرض کردیم و گفتیم که درچه صورتی می‌توان از این فضا های سبز روی پشت بام ها استفاده نمایید و چگونه می توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی از داشتن یک فضای سبز لذت ببرید. حال ما می‌خواهیم به ‌صورت مشخص‌تر و خاص‌تری به این موضوع بپردازیم طراحی بام سبز منزل و یا همان روف گاردن از گذشته ‌های دور تاکنون به یکی از نیاز های بشریت تبدیل شده است‌‌. استفاده از هرگونه پوشش گیاهی، سایبان، محلی برای پختن کباب، گل های گوناگون، استفاده از آب‌نما ها و استخر ها تماماً و در دسته‌بندی طراحی بام سبز منزل و یا روف گاردن قرار می‌گیرد که می‌تواند نیاز های بسیاری از افراد را در زمان پایین برآورده سازند‌. اگر شما می‌خواهید از گلدان‌ ها و چمن ‌های مصنوعی استفاده نمایید، می‌توانید به راحتی و بدون هیچ‌گونه دردسری تنها چند نمونه از آن ‌ها را تهیه نمایید و در پشت‌بام خودتان قرار بدهید. اما اگر می‌خواهید از چمن ‌های طبیعی و باغچه طبیعی در پشت ‌بام خودتان استفاده نمایید باید سعی نمایید که پشت‌بام خود را برای این محیط آماده سازید و وسایل گوناگونی را طراحی نمایید که در هنگام ساخت و طراحی بام سبز منزل و یا روف گاردن دچار هیچ مشکلی نشوید. همچنین شما می‌توانید علاوه بر ساختن باغچه های طبیعی و مصنوعی چند صندلی و یا مبل را در پشت بام خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی و در هنگامی‌که به این فضا ها نیاز پیدا کردید به آن ‌ها مراجعه نمایید و نیاز خود را برطرف نمایید. توجه نمایید که برای ساخت و طراحی بام سبز منزل و یا روف گاردن باید قوانینی را رعایت فرمایید که شما  براحتی در سایت شهرداری این قوانین را پیدا نمایید و از آن ‌ها پیروی نمایید تا دچار هیچ‌گونه مشکلی نشوید و از فضاهای سبز پشت ‌بام خودتان لذت ببرید.

طراحی بام سبز و روف گاردن 

 طراحی حیاط و محوطه سازی

بر عکس طراحی بام سبز منزل طراحی حیاط و محوطه سازی در اولویت اول قرار دارد‌. یعنی در مرحله اول ساختمان سازان و ساکنین باید سعی نمایند که برای ساختمان خود از محوطه ‌ها و حیاط‌ های طبیعی استفاده کنند درصورتی که امکان این کار نبود آن ‌ها می‌توانند به‌عنوان گزینه دوم از طراحی بام سبز منزل برای برای تهیه فضای سبز خودتان استفاده کنید. همچنین طراحی محوطه سازی ویلا ها و خانه ‌های ویلایی یکی از اصول و قواعد مهم می باشد و همه ویلاداران و ساکنین خانه های ویلایی سعی می‌کنند که هنگام طراحی فضای سبز حیاط خودشان حساسیت های بالایی را به خرج دهند تا بتوانند از یک فضای متناسب و زیبا استفاده کنند و از داشتن فضای سبز لذت کامل را ببرند. محوطه ‌سازی علاوه بر فضا های مسکونی در فضا های اداری و تجاری کارخانه‌ ها نیز اهمیت بسیاری دارد و شرکت ‌ها و کارخانه ‌ها سازمان ‌های مختلف و گوناگون می‌توانند با استفاده از محوطه‌سازی و ساختن و طراحی فضای سبز از داشتن چنین فضا هایی لذت ببرند و به زیباسازی شهر و محیط زندگی کمک نمایند.

طراحی بام سبز و روف گاردن 

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058