ما را در اینستاگرام دنبال کنید
x
جستجو در دیاکو
image

طراحی و اجرای آشپزخانه و تزئینات چوبی

طراحی آشپزخانه مدرن و کلاسیک

طراحی آشپزخانه در دو بخش کلاسیک و مدرن قرار دارد. طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه و تزیینات چوبی علاوه بر سبک مدرن و یا کلاسیک در یکی از رده های زیر قرار می گیرد.

کابینت ام دی اف (MDF)

کابینت ممبران

کابینت های گلاس

کابینت انزو

کابینت روکش چوبی

می توانید انواع کابینت های طراحی و اجرا شده را در بخش پروژه های معماری ببینید.

اصول طراحی آشپزخانه مدرن

یکی از بخش های اساسی منزل، آشپزخانه است. به همین دلیل طراحی آشپزخانه مدرن، یکی از بخش های اساسی در طراحی فضای مسکونی به شمار می رود. اهمیت این بخش، به خصوص برای خانم های ایرانی دو چندان است. اما برای داشتن یک منزل زیبا و شیک، لازم نیست به سراغ مجله های خارجی بروید. در این قسمت می خواهیم اصول اصلی طراحی فضای مسکونی را برای شما بیان کنیم.

طراحی آشپزخانه مدرن؛ کابینت

یکی از اساسی ترین بخش ها در طراحی آشپزخانه مدرن، نوع کابینت ها و محل قرار گرفتن آن است. برخی از کابینت ها به صورت افقی در فضای آشپزخانه قرار می گیرند. این دسته، شامل کابینت های زمینی و دیواری می باشد. خوب است بدانید بر اساس اصول طراحی هر چه به حرکت های افقی بیشتری ایجاد کنیم، همچنین خطوط افقی را با طول بیشتر و کشیده تری قرار دهیم، محل مورد نظر را بزرگ تر جلوه داده ایم. این موضوع در طراحی آشپزخانه کوچک برای افراد از اهمیت خاصی برخوردار است. با استفاده از این اصل می توان فضای داخلی آشپزخانه را بزرگ تر از آنچه هست، جلوه داد.

در طراحی آشپزخانه مدرن، گاهی کابینت ها را در حالت عمودی قرار می دهند. این مورد در محل هایی به کار می آید که بخواهیم ارتفاع کوتاه یک محل را بلند تر از آنچه هست، جلوه دهیم. خوب است بدانید هر چه کابینت ها بلند تر و باریک تر باشند، سقف آشپزخانه را بلند تر نشان می دهند. از این اصل برای منازلی استفاده می کنند که ارتفاع کوتاهی داشته باشد. برخی افراد می خواهند آشپزخانه لوکس و مدرنی داشته باشند. پیشنهاد ما به این دسته از افراد، استفاده از کابینت ممبران است. این نوع از کابینت از ماده ای به نام ممبران ساخته شده است. ممبران همان وکیوم است که به نوعی روکشی از PVC است. این روکش بر چوب، نئوپان و یا ام دی اف کشیده می شود.

طراحی آشپزخانه مدرن

افرادی که به دنبال طراحی آشپزخانه مدرن هستند، باید در اولین قدم، کابینت خود را مدرن و شیک انتخاب کنند. ممبران طرح ها و نقش های فوق العاده شیک و لوکسی دارد و در عین حال، بسیار مقرون به صرفه است. بهره گیری از کابینت مدرن، جلوه ی آشپزخانه را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب افراد تصور می کنند کابینت، قلب آشپزخانه است. زیرا تمامی وسایل و لوازم در آن قرار می گیرد. به طور کلی کابینت ها به دو صورت مدرن و کلاسیک طراحی می شود. افرادی که بخواهند فضای منزل خود را به شیوه ی سنتی طراحی کنند، از کابینت های سنتی استقبال می کنند. اما افرادی که به مدل های لوکس و جدید علاقه داشته باشند، از کابینت های مدرن بهره می گیرند.

طراحی آشپزخانه مدرن؛ کف، دیوار و سقف

یکی دیگر از بخش های اصلی در طراحی آشپزخانه مدرن، مربوط به کف، دیوار و سقف می باشد. البته معمولا کمتر کسی به سقف آشپزخانه توجه می کند. اما توجه به جزئیات، یکی از اساسی ترین اصول طراحی است. کف آشپزخانه ی منزل، باید هماهنگی خاصی با اجزای دیگر داشته باشد. اگر کف آن از جنس دیوار باشد، یعنی کابینت ها جدا از دیگر اجزا هستند. اما اگر کف آن از متریال صفحه ی کابینت باشد، هماهنگی و نظم بیشتری بین کابینت ها و فضای داخلی ایجاد می شود. خوب است بدانید در طراحی باید بین اجزای مختلف هماهنگی و هارمونی خاصی ایجاد شود.

یکی دیگر از بخش های طراحی آشپزخانه مدرن، مربوط به سقف آن است. همانطور که گفتیم اکثر افراد این بخش را نادیده می گیرند. و یا اهمیت چندانی به آن نمی دهند. اما واقعیت این است که سقف و انتخاب طرح برای آن، از اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا سقف، یک ششم فضای اتاق را تشکیل می دهد. به همین دلیل باید رنگ آن را به درستی انتخاب کرد تا با دیگر اجزا همخوانی داشته باشد. همچنین باید نورپردازی آن به گونه ای باشد که همه ی اجزای آشپزخانه را جذاب تر نشان دهد. علاوه بر آن می توان در سقف اختلاف سطح ایجاد کرد و یا از موادی مانند چوب و فلز برای زیبایی آن بهره گرفت.

طراحی آشپزخانه مدرن

بخش دیگری که در طراحی آشپزخانه مدرن می خواهیم بیان کنیم، دیوار است. از دیوار می توان برای آویزان کردن لوازم دکوری و تزئینی استفاده کرد. یا با رنگ کردن آن به طور خاص، توجه بیننده را جلب کرد. دیوار آشپزخانه باید با دیگر اجزای آن هماهنگ باشد. زیرا این قسمت، محلی است که در طراحی جای تغییرات دارد. بسته به سایر اجزای آن می توان طرح متفاوت برای دیوار انتخاب کرد.

 

 

طراحی آشپزخانه مدرن و کلاسیک

تا این قسمت در مورد طراحی آشپزخانه مدرن اطلاعاتی به شما ارائه دادیم. اما ممکن است برخی از افراد بخواهند آشپزخانه ی منزل خود را به صورت کلاسیک طراحی کنند. اغلب افراد فکر می کنند مدل های کلاسیک، دارای چوب و لوازم سنتی است. اما این فضا ها از خصوصیات بارزی برخوردار هستند که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم. اولین خصوصیات بارز این فضا ها، استفاده از کابینت های سفید و یا رنگ روشن است. این رنگ ها آرام بخش هستند و به راحتی با تمامی رنگ ها هماهنگ می شوند. خوب است بدانید رنگ های روشن هیچگاه از مد نخواهند افتاد.

تفاوت طراحی آشپزخانه مدرن و کلاسیک در جزئیات است. به عنوان مثال در مدل های کلاسیک جزئیات در عمق پنهان شده است و ظاهر ساده و شکیلی دارد. اما در مدل های مدرن، جزئیات در ظاهر نمایان می شود. در مدل های کلاسیک تضادی بین رنگ ها برقرار است. معمولا در این نوع از آشپزخانه ها از هارمونی و تضاد بین رنگ های روشن و تیره استفاده می شود. به عنوان مثال می توان از سنگ های گرانیتی یا کوارتز مشکی استفاده کرد. تا تضاد زیبایی بین آن ها برقرار شود.

یکی دیگر از تفاوت های طراحی آشپزخانه مدرن و کلاسیک این است که مدل های کلاسیک از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند. این بدان معنی خواهد بود که شما می توانید به راحتی جای لوازم را تغییر دهید و یا مدل آن را عوض کنید. در این صورت هیچ گونه خللی به دکوراسیون وارد نمی شود. نکته ی پایانی در مورد طراحی فضای مسکونی این است که توجه به ابعاد و اندازه ی منزل شما و میزان هزینه ای که قرار است برای آن پرداخت کنید، همچنین سلیقه ی شما در نوع طراحی موثر است.

طراحی آشپزخانه کلاسیک

 

طراحی آشپزخانه مدرن

طراحی آشپزخانه کلاسیک

 

طراحی آشپزخانه مدرن

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید 02122027058